Усний журнал під такою назвою до дня пам’яті борців за волю України, що полягли під Крутами, був проведений для учнів Дерманської гімназії. Організувала його завідуюча публічно-шкільною бібліотекою Н. В. Висоцька. Після її вступного слова учасники заходу вшанували Хвилиною мовчання пам’ять полеглих за волю і незалежність України героїв, зокрема й тих, що загинули на київському Майдані під час мирної акції.


Про трагічну сторінку української історії, пов’язану з подвигом героїв Крут, учням розповіла вчитель історії С. У. Мартинюк.
Н. В. Висоцька виконала пісню “У Києві, під Крутами, бій був тяжкий з москалями”. Учні уважно слухали поезії, присвячені тим подіям, а також ознайомилися з книжковою виставкою “І живуть у пам’яті народу його вірні дочки і сини”.
З цікавістю учасники заходу слухали й про події, які відбуваються в наші дні на Майдані у Києві. Героїв-крутянців і нинішніх студентів, що вийшли з мирним протестом проти влади, об’єднує одна мета - прагнення гідно жити у дійсно незалежній, процвітаючій державі. За це загинули у 1918 році українські юнаки, за це готова віддати своє життя і нинішня молодь.
Увесь захід був пронизаний духом патріотизму, національного піднесення. Неодноразово на заклик “Слава Україні!” школярі дружно, в один голос, відповідали “Героям слава!”
Людмила ІВАНОВА.

Comments are now closed for this entry