Але рішення треба приймати, зважаючи на інтереси місцевого люду

Ця думка неодноразово звучала під час чергового засідання колегії Здолбунівської райдержадміністрації, яке відбулося 26 березня. До участі у ньому, окрім членів колегії, були запрошені начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Ю. Ю. Осіпчук, керівники структурних підрозділів райдерж­адміністрації, органів місцевого самоврядування, установ та організацій, прокурор району, начальник Здолбунівського міжрайонного відділу УСБУ в Рівненській області. Вів засідання голова райдержадміністрації С. Ю. Кондрачук.
До порядку денного було включено п’ять питань. У першому з них «Про надання первинної медичної допомоги населенню Здолбунівщини» виступив головний лікар комунального закладу охорони здоров’я «Здолбунівський районний центр первинної медичної допомоги» О. Я. Сумко. Керівник зазначив, що на сьогодні це - єдина комунальна установа, яка надає первинну медичну допомогу жителям району і обслуговує 54 тисячі осіб, тобто 95 % населення Здолбунівщини (решту - поліклінічне відділення відділкової лікарні). Центр функціонує у складі 10 амбулаторій загальної практики сімейної медицини і 27 фельдшерсько-акушерських пунктів. Усі вони акредитовані і ліцензовані МОЗ України. Заклад має статус «Лікарня, доброзичлива до дитини», у ньому забезпечено реалізацію права пацієнта на вільний вибір лікаря, який надає первинну допомогу.


Аналізуючи діяльність РЦПМД за 2014 рік і ілюструючи це відповідними слайдами, О. Я. Сумко відзначив позитивні тенденції в роботі закладу, зупинився і на проблемних питаннях. Якщо певні зрушення до покращення МТБ центру, які торік вдалося реалізувати здебільшого за позабюджетні кошти, підготовка у 2014 р. сімейного лікаря для Ступнівської АЗПСМ, зниження загальної смертності, рівня первинної захворюваності серед дорослих, дітей та підлітків, суттєве зниження первинного виходу на інвалідність дитячого населення, активна сані­тарно-просвітницька діяльність - беззаперечні плюси, то недофінансування РЦПМД, укомплектованість штатних посад лікарів на 78 %, недостатня забезпеченість вакцинами і бакпрепаратами - нагальні проблеми, які потребують якнайшвидшого вирішення.
Крім того, О. Я. Сумко озвучив інформацію про те, що у 2016 році за кошти Світового банку планується придбати певне медичне обладнання, зокрема для діагностики і лікування недуг системи кровообігу, для кожної з лікарських амбулаторій Здолбунівщини, а також провести реконструкцію 6 об’єктів. Зокрема на базі Білашівського та Миротинського ФАПів створити лікарські амбулаторії, а в 4-х амбулаторіях (міській № 3, Мізоцькій, Будеразькій, Гільчанській) здійснити реконструкцію приміщень. Керівник закликав очільників відповідних територіальних громад з розумінням ставитись до прохань з боку РЦПМД щодо певних необхідних рішень, адже через їх відсутність можна й не отримати коштів від Світового банку.
У питанні «Про підвищення якості та доступності надання медичної допомоги населенню, впровадження ефективних методів діагностики, профілактики та лікування захворювань» інформував присутніх на колегії головний лікар Здолбунівської центральної районної лікарні В. О. Сухляк. За його словами, в районі оптимально збережена та діє мережа лікувально-профілактичних закладів, яких налічується 41. У звітному періоді у практику роботи ЦРЛ впроваджено 48 нових методик. Постійно здійснювались заходи щодо поліпшення професійної підготовки, підбору та використання медичних кадрів, підвищення доступності та якості медичного обслуговування мешканців району.
У 2014 р. було здійснено реконструкцію котельні Здолбунівської ЦРЛ, ремонт зовнішньої електромережі нічного освітлення території закладу, заміну вікон на металопластикові у приймальному (8 шт.) та терапевтичному (1 шт.) відділеннях, поблизу корпусу пологово-гінекологічного відділення побудовано приміщення для зберігання кисневих балонів, проведено поточний ремонт системи киснепостачання відділення. Попри все в діяльності ЦРЛ теж є низка важливих проблем, серед яких і фінансова.
Загалом на сьогодні показники медицини Здолбунівщини далеко не кращі в області, але цьому є й ряд об’єктивних причин, зазначив на колегії начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Ю. Ю. Осіпчук. Про певні “проблеми” у галузі свідчить, за словами голови РДА С. Ю. Кондрачука, і порівняно з іншими районами мала кількість у нас осіб, визнаних ВЛК придатними до військової служби. На думку керівників, аби виправити ситуацію, є необхідність налагодити тіснішу співпрацю між медзакладами району та з метою справедливого розподілу медичної субвенції провести незалежний фінансовий аудит їх видатків за минулий рік та перший квартал цього року.
Також на засіданні було проаналізовано хід виконання районної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2013-2015 роки. Саме про це йшлося у вис­тупі начальника служби у справах дітей Здолбунівської райдержадміністрації М. В. Гуляр. Вона, зокрема зазначила, що на обліку цієї служби перебуває 134 дитини (30 - діти-сироти, 104 - позбавлені батьківського піклування). Більшість з них мають житло на праві користування, 25 - на праві власності, 6 дітей поставлено на квартирний облік. На сьогодні проведено обстеження стану усіх житлових приміщень, які перебувають у власності дітей зазначених категорій.
З метою захисту прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського пік­лування, підготовлено лист на міську, селищну та сільські ради про постановку таких дітей, по досягненні ними 16-річного віку, на квартирний облік.
Крім того, на виконання заходів вказаної програми згідно з рішенням сесії районної ради від 21.05.2014 р. за № 687 Бущанській сільській раді було виділено субвенцію в сумі 40 тис. грн., за які торік же й придбано і надано житло особі з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
На 2015 рік на названу вище програму кош­тів не передбачено, зазначила доповідач.
З інформацією у питанні “Про забезпечення інвалідів, які проживають на території району, засобами реабілітації” виступив начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації М. І. Бортник. А з підсумками роботи землевпорядної служби району за 2014 р. і ходом виконання Регіональної програми розвитку земельних відносин у Здолбунівському районі та заходів щодо забезпечення виконання завдань органів державної влади з розвитку земельних відносин у 2015 р. ознайомив учасників засідання начальник управління Держземагентства у Здолбунівському районі П. Ю. Пилипчук. Йому присутні на колегії голови сільських рад адресували чимало запитань стосовно окремих аспектів і норм існуючого земельного законодавства.
Після обговорення виступів і пропозицій учасників засідання з усіх розглянутих на колегії питань було дано відповідні доручення голови райдержадміністрації.
Ольга ЯКУБЧИК.

Comments are now closed for this entry