На черговому засіданні колегії райдержадміністрації, що пройшло минулого тижня під головуванням керівника району Віталія Шуля, підбивали підсумки роботи галузей господарського комплексу Здолбунівщини за 2011 рік та визначали завдання на нинішній. Йшла на колегії мова й про виконання вимог Закону України “Про звернення громадян”, інших нормативно-правових актів та стан роботи із зверненнями громадян, що надійшли до РДА торік, про організацію системи контролю за виконанням документів та стан виконавської дисципліни. Доповідали перший заступник голови РДА В. М. Сидорня, заступники Р. В. Дрозд та М. О. Аніскін, завідувач сектора контролю апарату РДА Ж. А. Батрона.
У виступі В. М. Сидорні, зокрема, зазначалося, що за підсумками роботи за січень-вересень 2011 року район посів 5 місце в рейтингу оцінки діяльності районних державних адміністрацій області (за відповідний період 2010 року був на 9 місці).
У галузі промислового виробництва у минулому році вдалося досягти приросту обсягів випуску продукції на 45,3 відсотка. Приріст обсягів реалізації склав 36 відсотків.
Торік було побудовано підвідні газопроводи до сіл Ступно, Мости. На 2012 рік заплановано будівництво підвідних газопроводів до сіл Будераж, Стара Мощаниця, Підгайне.
За темпами зростання в 2011 році обсягів введення в експлуатацію житла район зайняв перше місце в області.
У минулому році в районі успішно реалізовувалася обласна програма “Рік сільських доріг”. Проведено ремонт 54 доріг комунальної власності на загальну суму 5257,61 тис. грн. загальною протяжністю майже 18 км.
Триває реалізація інвестиційних проектів на ПАТ “Волинь-Цемент”, ТзОВ “Волинь-шифер”. Здійснюються заходи з реформування та розвитку житлово-комунального господарства. Зокрема, реалізується проект реконструкції центрального теплового пункту під міні-котельню по вул. Шевченка.
Серед позитивних зрушень В. М. Сидорня назвав також збільшення в порівнянні з 2010 роком на понад 40 % перевезень вантажів автотранспортом, на 26,6 % - надходжень до загального фонду зведеного бюджету, на 3,5 % - надходжень власних доходів. На 14 % зросла середня заробітна плата, відсутня заборгованість з її виплати.
Покращується і стан ринку праці району, в порівнянні з попереднім роком у 2011 працевлаштовано на 21,4 % більше безробітних, хоча рівень безробіття в районі один з найвищих в області.
Недопрацювання були в сфері залучення інвестицій в основний капітал. Значною залишається заборгованість населення за житлово-комунальні послуги.
Втішних результатів досягнуто в агропромисловому секторі. Порівняно з 2010 р. виробництво валової продукції склало 108,8 %, зросли посівні площі під озимі культури. На 19 % збільшено виробництво м’яса, разом з тим, виробництво молока зменшилося на 12 %.
Серед завдань на нинішній рік пріоритетними, за словами голови РДА Віталія Шуля, є газифікація визначених населених пунктів, покращення стану доріг, пошук додаткових можливостей для наповнення бюджету. Очільник району звернув увагу присутніх на засіданні сільських, селищного голів на раціональніше використання в цьому році коштів, що виділяються на громадські роботи, а також поставив вимогу щодо необхідності брати участь у конкурсах на отримання грантів, що дозволить вирішити ряд соціальних проблем місцевих громад.
А для успішної реалізація запланованого, за словами В. Шуля, слід проявляти більшу наполегливість, ініціативність, настирливість у виконанні поставлених завдань. Лише так можна покращити і стан економіки, і справи в соціальній сфері, забезпечити зростання добробуту жителів району.
Людмила ІВАНОВА.

Comments are now closed for this entry