Головним питанням, розглянутим га черговому розширеному засіданні колегії РДА, яке відбулося 28 липня, було “Про підсумки роботи галузей господарського комплексу району за 1 півріччя ц. р.” З діяльністю підприємств промисловості району ознайомив членів колегії та запрошених перший заступник голови РДА В. М. Сидорня. Він же вів мову про стан виробництва в аграрному комплексі. Про підсумки виконання бюджету району за півріччя розповів начальник фінансового управління В. М. Нечипорук.
За січень- червень ц. р. промисловими підприємствами вироблено продукції на 8 відсотків більше, ніж за відповідний період 2010 року. І вона становить 203,6 млн. грн. Приріст обсягів випуску продукції забезпечено ПАТ “Волинь – Цемент”, яке збільшило випуск цементу майже на 34,7 відсотка. Однак вистачає у промисловому виробництві і проблем. Найбільший спад виробництва спостерігається на підприємствах будівельної галузі, оскільки тут зменшився попит на готову продукцію. Через те підприємства працюють з мінімальними потужностями. Скажімо, протягом першого півріччя на ВАТ “Завод будівельних матеріалів” виробництво цегли скоротилося вдвічі.
Зниження економічної активності на цементних заводах України вплинуло на обсяги виконуваних ремонтних та налагоджувальних робіт на ТОВ “Укрцемремонт Здолбунів”. Завантаженість потужностей з початку року тут коливається в межах 30-40 відсотків. А ТзОВ “Волинь-шифер” у зв’язку з сезонністю виробництва та відсутністю ринків збуту продукції виробництво вібропресованих виробів розпочало у квітні 2011 року. АВКТВТ “ЗЗБК” з березня ц. р. не здійснює виробничої діяльності. Господарським судом порушено справу про банкрутство ВАТ “Завод нестандартного обладнання”.
Основним завданням райдержадміністрації залишається інтенсифікація процесу залучення інвестицій у господарський комплекс району. Обсяг інвестицій в основний капітал за січень – березень нинішнього року становив 22,1 млн. грн.
Продовжується реформування та розвиток житлово-комунального господарства району. Активізовано роботу по створенню об’єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків з обслуговування та утримання житла. Цих об’єднань функціонує 26.
Стабільно працює транспортний комплекс. За січень – березень ц. р. загальний обсяг перевезень вантажів автомобільним транспортом збільшився у 2,3 раза. Нині регулярним автобусним сполученням охоплено 51 сільський населений пункт, що складає 96,2 відсотка від загальної кількості. Не забезпечено автобусним сполученням села Святе та Підгайне.
Підвищення бюджетної дисципліни забезпечило відповідні надходження до бюджетів усіх рівнів. Надходження до зведеного бюджету району склали 40,2 млн. грн., що становить 134,2 відсотки до відповідного показника минулого року. Завдання виконано на 105,2 відсотка. Надходження до місцевого бюджету склали 29,7 млн. грн., до державного бюджету – 10,5 млн. грн.,до бюджету Пенсійного фонду України з початку року надійшло 54,7 млн. грн., що на 17,9 відсотка більше, ніж за відповідний період 2010 року.
Валове виробництво продукції, виробленої всіма категоріями сільськогосподарських підприємств у 1 піврічі ц. р, складає 36 млн. грн., що становить 100,1 % до відповідного періоду минулого року. Основною складовою росту виробництва валової продукції є збільшення виробництва м’яса. Щодо продуктивності дійного стада, то вона складає 1145 кг на одну корову проти 1232 кг торік. Молочне скотарство стабілізоване в ПСП “Хлібороб”, “Україна”, “Колос”, у ФГ ім. Шевченка.
У районі завершується жнивна кампанія. Станом на 28 липня завершено збір озимого ячменю, урожайність якого склала 38,6 центнера з одного гектара. Сільгосппідприємствами обмолочено 2417 га зернових та зернобобових культур та 1220 га ріпаку. Слід відзначити, що цьогорічна врожайність зернових вища, ніж минулого року, на 10,6 цнт. з га. Найвища врожайність в ПСП ПП “Здолбунівське”, ПСП “Хлібороб”, ФГ “Нива” та “Агросім”я”.
На засіданні колегії РДА було розглянуто і ряд інших питань. Зокрема, з інформаціями “Про хід виконання Програми зайнятості населення Здолбунівського району за перше півріччя 2011 року” та “Про стан дотримання законодавства України щодо реалізації державної кадрової політики у структурних підрозділах райдержадміністрації та її апараті” виступили директор Здолбунівського районного центру зайнятості С.М. Бабич та заступник голови райдержадміністрації М. О. Аніскін.
Про стан виконавської дисципліни та організацію виконання завдань, визначених документами органів виконавчої влади вищого рівня, голови РДА, за 1 півріччя ц. р. розповіла Ж. А. Батрона, завідувач сектора контролю РДА.
В обговорених питаннях прийнято відповідні доручення голови райдержадміністрації.
Засідання колегії вів голова райдержадміністрації В. С. Шуль. Він же після кожного обговореного питання робив відповідні коментарі, так би мовити, розставляв усі крапки над “і”.
В роботі засідання колегії взяв участь і виступив заступник голови Рівненської обласної ради О. П. Чуприна.
Євген Шилан.

Comments are now closed for this entry