Подорожчання вартості проїзду в маршрутних таксі і далі викликає невдоволення у мешканців району. Зі своїми скаргами вони звертаються до органів влади. Так, цьогоріч до райдержадміністації їх надійшло 31. З метою знайти порозуміння у цій непростій справі, минулого тижня у райдержадміністрації відбулася нарада керівництва району з підприємцями-перевізниками, в ході якої обговорювали питання обгрунтованості вартості за перевезення пасажирів автобусами міжміського і приміського сполучення та забезпечення перевізниками права на пільговий проїзд відповідним категоріям населення.
Той факт, що на нараду з’явилася лише третина підприємців-перевізників, напевно, говорить і про їх ставлення до проблем, що нині турбують і органи влади, і пересічних громадян, які щоденно користуються їх послугами.


На початку засідання начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва РДА В. В. Бухало нагадала присутнім, що, згідно з розпорядженням голови ОДА від 19.05.2014 р., тариф на проїзд пасажирів автобусами приміських та міжміських сполучень за­тверджений в розмірі 0,30 грн. за 1 пасажиро-кілометр. Розрахунок вартості проїзду здійснюється у відповідності до тарифних зон. Для кожного маршруту встановлена гранична межа вартості проїзду, в залежності від того, чи є перевізник платником ПДВ, чи перебуває на спрощеній системі оподаткування. Однак, деякі перевізники, які мали б встановлювати вартість проїзду із застосуванням нижньої граничної межі, чомусь використовують верхню. Так, відповідно до встановленої граничної межі, вартість проїзду за маршрутом Здолбунів – Білашів має становити 8,58 грн., проте з пасажирів водії вимагають 10 грн. При встановленій вартості проїзду із Здолбунова до Мізоча 7,02 грн., фактично беруть 8,50 грн. Подібна картина й на інших маршрутах.
У ході засідання на адресу перевізників також було висловлено зауваження щодо різниці в ціні на проїзд в межах м. Здолбунів, яке є єдиною територіально-адміні­стратив­ною одиницею, включаючи і селище Новоздолбунів. Зокрема, підприємцям було запропоновано встановити єдину вартість проїзду по місту – 2 грн. Швидше за все, вони погодяться, проте мають обговорити це з усіма перевізниками.
Разом з тим, підприємці висунули свої аргументи щодо висловлених на їх адресу зауважень. Як вони стверджують, подорожчання вартості проїзду в автотранспорті – не їх забаганка, а об’єктивна необхідність, викликана сучасними реаліями, і це більшість пасажирів розуміє, а невдоволені лише окремі громадяни. У ряді випадків при встановленні ціни на проїзд, за словами підприємців, враховуються інтереси всіх категорій автоперевізників. Адже є збиткові маршрути. Доводиться коригувати плату за проїзд з урахуванням конкретної ситуації.
Принцип розрахунку вартості за тарифними зонами, який був встановлений ще у радянські часи, на думку перевізників, не відповідає вимогам сьогодення і потребує змін. Так само потребує перегляду державна політика стосовно пільговиків. Щоб уникнути непорозумінь щодо тарифів при здійсненні перевезень по м. Здолбунів, то тут, вважають підприємці, варто було б використати досвід міст Сарни, Острог, Дубно, де місцева влада затвердила тарифи на перевезення по території цих населених пунктів.
- Приймаючи рішення, влада не враховує наших інтересів. Ми зовсім не захищені. Не можемо поновити автопарк, дороги розбиті, машини руйнуються, запчастини і пальне подорожчали, - такою була риторика підприємців під час засідання.
Звичайно, можна зрозуміти і їх. Але, як зазначали представники влади – голова РДА О. П. Бухало, перший заступник голови РДА В. Р. Щавінський, голова райради В. О. Тимощук та ін. учасники наради, головним критерієм у здійсненні підприємцями їх діяльності має бути дотримання законодавства, зокрема в питанні встановлення обгрунтованих цін на проїзд. Лише за цієї умови вдасться знизити соціальну напругу, зменшити кількість скарг від населення.
Людмила ВАСЮК.
Р. S. За повідомленням відділу економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва РДА, з 7 липня встановлено єдиний тариф на проїзд по м. Здолбунів, включаючи селище, - 2 грн.

Comments are now closed for this entry