На черговому засіданні колегії РДА було розглянуто чотири питання: “Виконання Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” у частині делегованих повноважень виконавчим комітетом Білашівської сільської ради”, “Про стан надходження платежів управлінню Пенсійного фонду у Здолбунівському районі, погашення боргів зі сплати внесків та збільшення доходів за рахунок легалізації заробітної плати”, “Про роботу відділу Державної виконавчої служби Здолбунівського районного управління юстиції з питань погашення заборгованості перед державними цільовими фондами” та “Про стан реалізації державної політики в галузі охорони здоров’я та заходи щодо поліпшення надання медичних послуг населенню Здолбунівського району”. Доповідач у першому з них заступник голови РДА М. О. Аніскін відмітив багато позитивних зрушень, які відбулися на території Білашівської сільської ради завдяки цілеспрямованій роботі виконавчого комітету і новообраного сільського голови. Це стосується і роботи закладів освіти та культури, охорони здоров’я, торговельного обслуговування. Однак, і про це наголошувалося в доповіді, виконавчому комітетові і сільському голові слід більше уваги приділяти тому, щоб збільшувалися надходження до місцевого бюджету, щоб вирішувати наболілі проблеми можна було не за рахунок субвенцій, а за власні кошти. І це стосується не лише Білашівської сільської ради, а й інших, бо всі їх бюджети залишаються дотаційними. Мова йшла також про те, що на території ради не створено структури, котра б займалася наданням населенню послуг у сфері житлово-комунального господарства, не взято на баланс ради сільський водопровід, в селі немає магазинів, котрі б забезпечували селян товарами промислової групи. Необхідно також прийняти генеральний план забудови села, бо той, що є нині, прийнятий вже давно і не відповідає сучасним потребам і вимогам.
Про те, що робиться і потрібно зробити для покращення стану справ, вирішення проблем, учасників засідання і запрошених інформував Білашівський сільський голова В. П. Зайшлий. Ці питання знайшли своє відображення і в прийнятому дорученні голови РДА.
З доповіддю у другому питанні порядку денного виступила начальник управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі С. М. Жовтанюк. Вона відзначила, що нині в районі налічується 16700 пенсіонерів, яким щомісячно виплачується 16 915 000 гривень пенсій. Район з цієї суми самостійно забезпечує лише трохи більше 10 мільйонів гривень, решту надає Пенсійний фонд України. Заборгованість підприємств і організацій зі сплати платежів управлінню Пенсійного фонду станом на 1 червня ц. р. складає 777,5 тис. грн. Найбільшими боржниками є АВКТ ВТ “Здолбунівський завод залізобетонних конструкцій”, ВАТ “Здолбунівський завод нестандартного обладнання”, ВАТ “Завод продовольчих товарів”.
Голова РДА В. С. Шуль наголосив, що завдання полягає в тому, щоб максимально скоротити дотаційність управління щодо виплати пенсій, забезпечити своєчасну їх виплату, повною мірою використати існуючий потенціал району у цій справі. І тут потрібні об’єднані зусилля всіх: і керівників підприємств та організацій, і працівників управління Пенсійного фонду, і самих людей, котрі мають пам’ятати, що виплачені зарплати у конвертах обернуться колись недоплатою пенсій, їх заниженням. А щоб цього уникнути, у дорученні голови РДА передбачено забезпечити повноту застосування контрольних та фіскальних заходів до платників, які порушують порядок сплати платежів до Пенсійного фонду, вжити заходів щодо погашення заборгованості перед Пенсійним фондом, заслуховувати звіти керівників підприємств-боржників, проводити перевірки легалізації виплати заробітної плати.
Конкретні доручення виписано і в питанні про роботу відділу Державної виконавчої служби з питань погашення заборгованості перед державними цільовими фондами. Зокрема, колектив відділу зобов’язано докорінно покращити роботу в напрямку стягнень коштів за виконавчими документами з боржників, розробити заходи щодо зменшення заборгованості у третьому кварталі 2011 року до Державного бюджету України та державних цільових фондів, вжити дієвих заходів до розшуку боржників, їх майна, джерел доходів.
Провести оптимізацію ліжкового фонду, підготовку медичних закладів району до роботи в осінньо-зимовий період, встановити автономне опалення в ряді сільських ФАПів і лікарській амбулаторії села Ступно, здійснювати моніторинг щодо виділення коштів на медикаменти для пільгових категорій та на фінансування районних медичних програм і ряд інших заходів, спрямованих на реалізацію державної політики в галузі охорони здоров’я та поліпшення надання медичних послуг населенню, передбачено дорученням голови і в четвертому питанні порядку денного, у якому з доповіддю виступила начальник відділу охорони здоров’я РДА Г. М. Євгейчук.
Володимир ДРОЗЮК.

Comments are now closed for this entry