Минулого тижня відбулося засідання чергової, двадцять другої, сесії Здолбунівської міської ради, на розгляд якої винесли 60 питань.
Найпершим депутати заслухали заступника міського голови О. О. Палія, який доповів про стан та завдання розвитку автобусного сполучення у місті Здолбунові. Міський голова І. О. Ольшевський підкреслив, що запропонований проект рішення має узагальнити всі внесені пропозиції і передбачити заходи з удосконалення якості послуг на діючих маршрутах. Для покращення обслуговування пасажирів на існуючих маршрутах сесія вирішила до 1.06.2013 року провести поточний ремонт доріг по місту та постійно утримувати в належному технічному стані дороги по маршруту руху громадського транспорту, до 1.10.2013 року облаштувати додаткові автобусні зупинки по вул. 8 Березня (в районі с/г ринку) та вул. Зеленій (після повороту з вул. Грушевського), провести капітальний ремонт пішохідних доріжок по вул. Шевченка та 8 Березня (район речового ринку), замовити проект на капітальний ремонт пішохідної доріжки по вул. Зеленій, до 15.04.2013 р. замовити проекти на капітальний ремонт вуличного освітлення та пішохідної зони по вулиці Зеленій (від вулиці 8 Березня до вулиці Паркової), звернутись у відповідні інстанції щодо встановлення єдиної вартості проїзду в громадському транспорті на всій території міста, у 2014 р. провести капітальний ремонт вулиці Шкільної з транспортною розв’язкою на перехресті вулиць Шевченка, Шкільної та Паркової.
Зважаючи на численні звернення мешканців міста по забезпеченню підвезення пасажирів до районної лікарні та церкви по вулиці Огієнка, сесія вирішила до 15.04.2013 р. направити у вищестоящі служби клопотання про зміну руху окремих маршрутів, проведення капітального ремонту вул. Шевченка (від. вул. С. Наливайка до вул. Грушевського), облаштування освітлення автобусної зупинки по вул. Коперника в районі кладовища, до жовтня цього року побудувати автобусні зупинки по вул. Шевченка (будинок побуту) та С. Бандери (район церкви).


Водночас з метою забезпечення безпеки життя дітей до 1 вересня 2013 р. депутати вирішили заборонити рух пасажирського транспорту по вулицях Ясній та Незалежності, оскільки там розташовані Здолбунівська гімназія, музична школа та професійний ліцей залізничного транспорту, а також, для вирішення проблем доступності для людей з вадами зору, зобов’язати КП “Здолбунівське” до початку липня цього року пофарбувати бордюри на пішохідних переходах та зупинках у жовтий колір і до 1 листопада 2013 р. встановити звукові сигнальні пристрої на світлофорі по вул. Шкільній.
Неодноразово депутатами піднімалось питання про охоплення автобусним сполученням мешканців вулиць та працівників установ і організацій, які знаходяться в районі вулиць Старомильської, Міцкевича, І. Гончара. Міський голова І. О. Ольшевський запропонував, як альтернативний варіант, до середини квітня цього року порушити клопотання перед Здолбунівською райдержадміністрацією про запровадження додаткового кільцевого маршруту, який включить в себе вищезгадані райони та частково села Здовбиця і Новомильськ, можливо, з рухом у двох напрямках. Паралельно до кінця року вивчатиметься питання про організацію руху маршрутних таксі з району кафе “Казка” у різні напрямки міста Здолбунова.
Чимало уваги на сесії депутати приділили також питанню вдосконалення роботи з охорони навколишнього природного середовища у місті Здолбунів. Заступник міського голови О. О. Палій поінформував про великий обсяг робіт, які були здійснені впродовж минулого року на виконання відповідного рішення. Зокрема, за кошти обласного бюджету було проведено будівництво першої черги зливової каналізації з вулиць 8 Березня та Зеленої. Вагомим досягненням є виготовлення проектів на будівництво каналізаційної мережі мікрорайону “Осада” з будівництвом КНС та капітального ремонту дорожнього покриття по вул. Стефановича, що передбачає відведення води з цієї вулиці і дасть можливість забрати зливові води з цього району та вивести їх по відновлених водостоках в район Старомильського водоймища.
На стадії реалізації проект енергоощадливого освітлення вул. Шкільної з використанням світлодіодних ламп, завершено роботи по заміні звичайних ламп на енергозберігаючі у всіх міських скверах.
Належний санітарний стан на території міста вдається підтримувати завдяки тісній співпраці ради з організаціями, установами, приватними структурами міста, які активно долучаються до проведення традиційних місячників та декад благоустрою.
Гостро сьогодні стоїть питання щодо укладання мешканцями міста та суб’єктами підприємництва угод із КП “Здолбунівське” на вивіз сміття. Не повністю на сьогодні забезпечене це підприємство і сміттєзбиральною технікою.
Після вивчення проблеми захисту земель міста від підтоплення, постало питання про розробку проекту підсилення водозахисної дамби, вартість якого понад 120 тис. грн. Відповідний запит направлений до обласного фонду охорони навколишнього середовища.
Не вирішене і питання щодо відводу зливових вод з вул. Заводської, І. Гончара, Церковної.
Саме через ряд таких відкритих питань депутати вирішили залишити рішення на контролі.
Також на сесії було заслухано інформацію про хід виконання рішення “Про роботу комунальних служб по забезпеченню належного надання послуг населенню, якісного обслуговування житлового фонду та благоустрою міста”, яке ось уже два роки поспіль стоїть на контролі міської ради. За цей час вдалося за рахунок реформування житлово-комунального господарства, оптимізації штату працівників управління, заміни лічильників електроенергії на диференційовані, насосів на менш енергоємні, встановлення та заміни приладів обліку, запровадження диференційованого розрахунку за спожиті послуги та впровадження інших енергоефективних заходів покращити якість надання послуг населенню і зберегти комунальні підприємства міста перспективними і конкурентоздатними.
У листопаді 2011 року було створене комунальне підприємство “Здолбунівське”, на баланс якого нині передані дороги, контейнерні майданчики, інформаційні дошки, сквери, кладовища та мережі вуличного освітлення. Завдяки оптимізації загальновиробничих витрат міській раді вдалося значно зменшити обсяги фінансування на оплату робіт з обслуговування вулично-дорожньої мережі, зон відпочинку та кладовищ міста. На базі цього підприємства створено ринок по торгівлі сільськогосподарською продукцією, придбано новий сміттєвоз, тож перспектива розвитку КП “Здолбунівське” очевидна.
Оскільки рішення практично виконане, то його з контролю зняли.
Окрім того, депутати внесли зміни до місцевого бюджету, деяких місцевих програм, до Регламенту роботи Здолбунівської міської ради, затвердили звіт про виконання міського бюджету за 2012 р., делегували Здолбунівській районній раді повноваження та кошти на утримання районного архіву, розглянули ряд господарських та земельних питань, зокрема надали дозвіл на відведення земельних ділянок для спорудження пам’ятного знака, присвяченого героям-ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС (район перехрестя вул. Б. Хмельницького та Незалежності) та пам’ятника Т. Г. Шевченку (район будинку побуту) і зобов’язали міського голову до 1 травня цього року створити спеціальну комісію, яка узгодить та конкретизує місце для цього пам’ятника. Наприкінці роботи сесії депутати заслухали інформацію керуючої справами виконавчого комітету міської ради С. О. Вознюк про рішення, прийняті виконкомом міськради за січень-лютий 2013 року та секретаря ради В. В. Капітули про виконання протокольних доручень міського голови І. О. Ольшевського.
У роботі сесії взяли участь депутат районної ради О. В. Колінько та Н. С. Путіліна, депутат обласної ради, помічник народного депутата України
В. Королюка.
Сергій КОНДРАЧУК.

Comments are now closed for this entry