Наш стяг - пшениця у степах
Під голубим склепінням неба.


Державний прапор як символ країни є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. Під його знаменом ми йшли до проголошення самостійної України, до перемоги. Це прапор миролюбства. Він нагадує наше літо, коли небо над Україною таке синє, як покрови Пречистої Діви, і наші лани такі золоті, як хліб на маминому столі.
В усі віки і в усіх народів державний прапор був однією з найвищих і найшанованіших святинь. Прапор символізував єдність земель і племен; прапор консолідував міста і краї в державу, а духовно й історично близькі етноси - в націю. Під прапором воїни вирушали в похід, з прапором виступали на захист своєї батьківщини, прапор символізував стабільність держави й урочистість тих чи інших всенародних подій, свят, ритуалів.
З проголошенням незалежності України національні символи - гімн, прапор і герб - стали на сторожі утвердження самостійності і суверенітету держави.


Прапор (прасл. - лечу, рухаюсь) - власне прапор, стяг, корогва, значок, що виконує роль офіційного символу. В сучасному вигляді - це полотнище одного або поєднання кількох кольорів, форми й розміру з написом, прикрасою, певним зображенням. Прапори бувають державні, міжнародні, територіальні, штандарти, громадських організацій, політичних партій, військової частини, судна, спортивних клубів, родові, церковні та ін.
Про сьогочасний Державний прапор України в Конституції нашої держави мовиться лаконічно: «Державний прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів». Дослідникам історії України відомо, що ці два кольори - синій і жовтий - були стяговими ще за часів давньоукраїнських, часів Київської держави. В Україні-Руси існували лише князівські стяги. Вони мали переважно трикутну форму, а найвживанішими кольорами були червоний, білий та блакитний, рідко - жовтий. Використання жовтого та блакитного кольорів на прапорах України-Руси простежується від прийняття християнства. У пізніші часи форми, кольори прапорів урізноманітнювалися, з’являлися додаткові зображення і написи.
Сьогодні Державний прапор майорить над будинками Верховної Ради України, резиденції Президента України, його представництв в областях і районах, Кабінету Міністрів України, у святкові дні - на будівлях міністерств і відомств, інших державних установ.
У книгозбірнях району оформлені книжково-ілюстративні виставки «Історія українського прапора», «Прапорові барви України», «Символи незалежної держави», «Відроджена святиня - знамено України» та ін. На них представлені книги, що розкривають історію нашої незалежної держави, її відродження і сьогодення. Ознайомитись із цими виданнями матимуть змогу усі читачі.
Ольга КОЛОМИС,
завідуюча відділом
обслуговування читачів
Здолбунівської центральної
районної бібліотеки.

Comments are now closed for this entry