У Здолбунові відзначили 202-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка

Для кожного з нас Шевченко різний: пророк, месія, геній, поет, кобзар, художник, простий кріпак… Хтось щиро захоплюється творчістю, хтось не виділяє з когорти видатних українських поетів. Але всі визнають, що його внесок в українську культуру – неоціненний.


Він був борцем. Тим, чий незламний дух підтримує нас і зараз, у буремному сьогоденні. По-новому зазвучали слова Кобзаря під час Революції Гідності, коли «Борітеся, поборете» зачитував на Майдані герой Небесної Сот­ні Сергій Нігоян. Зараз же не один примірник легендарної збірки поезій Тараса Шевченка на Сході України підтримує наших захисників.


У сотнях населених пунктів України цими березневими днями вшанували пам’ять Тараса Шевченка. Приєдналися до цього марафону шани і в Здолбунові. Цієї середи у приміщенні будинку культури цементників зібралася повна зала людей, аби віддати шану нашому Тарасові. Під час пам’ятного заходу «Шевченко мобілізує» місцеві артисти виконували акапельно та під музичний супровід твори митця. Політики та представники громадськості зачитували поезії. І для всіх присутніх вони звучали, ніби вперше.


Своєю особливо палкою любов’ю до творчості поета поділився настоятель храму св. ап. Петра і Павла УГКЦ отець Іван. Він наголосив, що українцям потрібно читати не твори Ванги й Нострадамуса, а вірші Шевченка. Бо саме він – наш пророк.
- Він був Богом поцілований. Шевченко передав нам у віршах важливі істини. Він хотів, аби ми пам’ятали, чиї ми сини і доньки. Ми повинні не милуватись милозвучністю поезії Тараса, не шукати там ямби чи хореї, а пропустити його слова крізь себе, відчути їхню силу. Вірю, якби Шевченко написав тільки «І мертвим, і живим, і ненарожденим землякам моїм…», він був би вартий уваги, - переконаний отець Іван.
Тепер, тримаючи в руках «Кобзаря», ми сподіваємося, що найближчим часом настануть довгоочікувані зміни, війна закінчиться, а слова видатного пророка таки справдяться:

«І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син і буде мати,
І будуть люди на землі».

Ірина САМЧУК.

Comments are now closed for this entry