Трійця - одне з трьох головних християнських свят (поруч з Різдвом Господнім та Воскресінням Господнім).
У православ’ї Трійцю святкують у неділю на п’ятдесятий день після Великодня, тому цей день називають також П’ятдесятницею. Цьогоріч Трійця припадає на 3 червня.
Свою першу назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Сходження Святого Духа вказує на триєдність Бога.
Коли ж почався день П’ятдесятниці, всі вони знаходилися вкупі. І раптово зчинився шум із неба, ніби буря неочікувана зірвалася, і переповнила весь той дім, де сиділи вони. І з’явилися їм язики поділені, немов би огненні, та й на кожному з них по одному осіли. Усі ж вони сповнилися Духом Святим, і почали говорити іншими мовами, як їм Дух промовляти давав.
В цей день була утворена Вселенська апостольська церква. У неділю на Трійцю у православних храмах виконується одна з найурочистіших та найвеличніших служб у році. Підлогу храму встеляють свіжоскошеною травою, ікони прикрашають березовими гілками. Наступного дня, у понеділок, святкують День Святого Духа.
За християнською традицією, Зелені Свята вшановують сотворення Всесвіту - цього дня Господь сотворив Землю і засіяв її зеленню.

Comments are now closed for this entry