Продовжуючи розпочату торік традицію, Свято-Казанська парафія міста минулої неділі організувала біля Свято-Тетянинського храму церковно-народне свято православної Масляної. Зібралося багато люду, аби разом у веселощах провести останній день перед початком Великого посту.
Привітати паству зі святом до Здолбунова прибув адхієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій. У своїй проповіді він розповів про значення, труднощі й радощі спасительного Великого посту, благословив усіх провести його у молитві і покаянні, у тілесному і духовному аскетизмі, аби гідно зустріти свято Воскресіння Христового.

 


На імпровізованій сцені відбувся концерт, в ході якого виступили церковний хор Свято-Казанської парафії, аматорський хор центральної районної лікарні, вокальний дівочий гурт БК ПАТ “Волинь-Цемент” “Ремікс”, зразковий фольклорний ансамбль “Любисток” Здовбицького СБК, жіночий вокальний гурт “Мальви” Копитківської ЗОШ І-ІІІ ст., солісти Єлизавета Вербицька, Юлія Семенюк, Наталія Варбанець, Леонід Самардак, Ірина Мельник.

 


Ну і яка ж Масляна без млинців - рум’яних, смачних, з різноманітними начинками!? Із задоволенням ними смакували і дорослі, і малі, як і гречаною кашею з маслом та запашним чаєм, приготованими у польовій кухні, якими безкоштовно пригощали усіх бажаючих.

 


Свято справді виявилося народним. Не дивлячись на прохолодну погоду, люди прийшли сюди, відірвавшись від сімейних турбот, аби долучитися до православної традиції, отримати задоволення від спілкування один з одним, відчути духовну єдність.
А на вечірньому богослужінні того дня православні попросили один в одного прощення і вступили у Великий піст.
Людмила ВАСЮК.
На фото: фрагменти святкування.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry