У святковій колоні крокують ветерани.

Травневий день минулого понеділка видався погожим і теплим. Він посприяв усім на славу відсвяткувати
66-ті роковини Великої Перемоги, вийти на вулиці міста і пройтися пліч-о-пліч урочистим маршем з ветеранами війни до священного місця - братської могили, що в міському сквері.
На цей раз ветерани сиділи на стільцях біля меморіалу, позаду стояли представники трудових колективів, владних структур і молодь.
Звучить Державний Гімн України. Слово бере голова районної державної адміністрації Віталій Шуль. Виступаючи перед ветеранами війни, громадськістю міста, він зазначив, що ось уже 66 років віддаляє нас від сонячного травня 1945-го, коли відгриміли останні залпи найкровопролитнішої і найжорстокішої війни в історії людства. Сьогодні ми вшановуємо Велику Перемогу українського народу, інших народів, інших націй світу над фашизмом, вшановуємо пам’ять тих, хто зі зброєю у руках захистив нашу Вітчизну. Український народ багато нині згадує в різних куточках нашої держави, в різних куточках світу про ті страшні дні, години, роки, про спалені села, селища, про зруйновані заводи, але найбільше згадує мільйони загиблих душ.

Покладання квітів до меморіалу Слави.

 

Далі В. Шуль звернувся до колишніх фронтовиків з такими словами:
- Дорогі ветерани, без вашої перемоги історія України, певно, пішла б іншим шляхом, без вашої перемоги в Європі не було б України.
В кінці своєї промови від імені районної державної адміністрації і від себе особисто він сердечно привітав ветеранів із святом Великої Перемоги. Побажав звитяжцям фронту і тилу міцного здоров’я, миру і сонця, тепла і злагоди, турботи ближніх і достатку.

“А пам’ятаєш?”


Після цього очільник району оголошує Хвилину мовчання. Чітко відбиває шістдесят секунд метроном.
На честь полеглих воїни Рівненського гарнізону салютують з вогнепальної зброї.
Ведуча урочистостей Тетяна Гапончак повідомляє, що цей день співпав із днем народження ветерана війни Миколи Яковича Пономарцева. Його тут же і привітав голова райдержадміністрації.
Голова районної ради Василь Тимощук та міський голова Ігор Ольшевський, які також виступили на урочистому мітингу, склали велику шану ветеранам за їх мужність і героїзм, непохитну волю і патріотизм, витримку і неосяжну любов до матері Вітчизни.

Під час мітингу.


Війна була нелегким випробуванням для народу, перевіркою на мужність, незламність, героїзм. Про це говорив у своєму виступі ветеран війни Ілля Кузьменко.
Цього дня зі словами вітання до творців Перемоги звернулися депутати обласної ради Йосип Гаврищак та Олександр Андріюк, військовий комісар підполковник Олексій Ємченко, учениця ЗОШ № 3 м. Здолбунова Надія Левчук.
Солістка районного будинку культури Ірина Мельник виконала для ветеранів війни пісню “Дев’яте травня”.
Наприкінці урочистостей до підніжжя меморіалу лягли квіти і вінки від вдячних нащадків.
В цей день було покладено живі квіти і до всіх інших пам’ятних місць минулої війни.
Після цього ветерани та учасники святкових урочистостей завітали на творчий звіт аматорських колективів будинку культури цементників ПАТ “Волинь-Цемент”.
В цей же день відбулася відкрита першість Здолбунівської ДЮСШ “Колос” з велоспорту на шосе “гонка-критеріум”, де здолбунівчани зайняли чимало призових місць. А учениця Київського вищого училища фізичної культури і спорту, вихованка Здолбунівської ДЮСШ “Колос” Анастасія Гайдук здобула найбільше перших нагород серед дівчат.
9 травня також відбувся традиційний конкурс строю і пісні, в якому взяли участь учні міських загальноосвітніх шкіл та професійного ліцею залізничного транспорту. Тут переможцями стали дівчата із ЗОШ № 3 м. Здолбунова.
Цікавими і захоплюючими були показові виступи картингістів Здолбунівської районної станції юних техніків та турнір з міні-футболу серед учнів 4-х класів Здолбунівського району “Кубок футбольних надій”.
Багато було моментів під час цього свята, хвилюючих, щемних, урочистих, зворушливих. Але не обійшлося і без прикрощів. Не всім вдалося скуштувати “фронтового” кулешу. Спрацювала чиясь безвідповідальність.
Ще один день Перемоги перейшов у будні, в яких ветеранам живеться далеко не так гарно, як 9 травня. Їм би наші увагу, турботу, наші усмішки, квіти і подарунки розтягнути з одного травневого дня та на весь рік.
uuuu
Не було такого села в районі, де б 9 травня залишилось непоміченим, не відзначеним громадськістю. Навіть на маленьких хутірцях згадували полеглих, відправлялись панахиди за убієнних, приїжджали на могили воїнів, прах яких покоїться на цвинтарях наших сіл, із далекого і ближнього зарубіжжя. На братські могили і до підніжжя пам’ятників воїнів в знак великої шани лягли живі квіти.
Євген ШИЛАН.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry