Покладання квітів до пам’ятника визволителям України.

28 жовтня ми відзначили радісне і хвилююче свято. 66 років тому завершилося вигнання німецько-фашистських загарбників з української землі. Військами 18-ї армії і 17-го окремого стрілецького корпусу при вирішальному сприянні 2-го Українського фронту було забезпечено успішний підсумок всієї Східно-Карпатської операції, яка і завершила визволення від кованого чобота загарбника Закарпаття і всієї України.
Тепер неоднозначно сприймаються складні перипетії Великої Вітчизняної війни, особливо прихід радянських військ на українську землю. Але ми повинні пам’ятати ті сторінки історії, робити з цього правильний висновок. Говорячи про 66-у річницю визволення України від нацистських загарбників, варто зазначити, що через економічні негаразди часто-густо забуваємо про тих, хто кував перемогу над ворогом, примітивно мислимо і розцінюємо героїчне минуле нашої держави, краю.


Ми звикли, що під час проведення традиційних урочистостей у випрасуваних костюмах із дзвоном медалей наші визволителі і ветерани війни крокують містом. Але цього разу у міський сквер на покладання квітів до обеліска полеглим прийшло зовсім мало сивочолих ветеранів. Скромно, без гучних слів і промов вони вклонилися могилам загиблих, поклали до їх підніжжя живі квіти.

 Під час зустрічі у клубі “Ветеран”.


Порідшали ряди колишніх захисників Вітчизни. Та й через захмарену старість вони без особливої зацікавленості відгукуються на запрошення на свята і різні урочистості. Лише одиниці крокують в ногу з часом і прагнуть донести до молоді правдиві сторінки історії, з її складними протиріччями. І вдень, і вночі на українській землі гриміли запеклі бої з фашист ськими загарбниками. З неймовірними труднощами наші воїни зламали хребет ворога й вигнали його геть з нашої землі. Саме про це нагадав у своєму виступі голова райдержадміністрації Микола Євчук, беручи участь в урочистому покладанні квітів полеглим за визволення України.
Потім очільник району зустрівся за чашкою чаю з активістами ветеранського клубу. Відбулася задушевна розмова. На зустрічі були присутні також заступник голови РДА Олександр Федорук та міський голова Ігор Ольшевський.
Ветерани війни і праці звернулися до гостей з діловими пропозиціями і зауваженнями щодо поліпшення роботи комунальних служб міста, розповіли їм про своє життя-буття.
Зустріч керівників району і міста з сивочолими ветеранами проходила в дружній і святковій обстановці. І кожен із присутніх зрозумів, що про колишніх захисників Вітчизни нинішня влада не забуває. Саме це і озвучила на зустрічі керівник ветеранського клубу Олена Петренко.
Євген ШИЛАН.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry