Здолбунів відвідали представники Республіки Польща

Під час зустрічі з головою Здолбунівської РДА.

До нашого міста завітали генеральний консул Республіки Польща в Луцьку п. Томаш Янік, працівник консульства п.Томаш Адамскі, член товариства любителів Волині та Полісся в Ольштині, краєзнавець, головний редактор Інтернет-сторінки www.wolhynia.pl Кшиштоф Гаргас та п. Юстина Яніч. Минулої п‘ятниці іноземні гості мали зустріч із головою райдержадміністрації. І очільник району Віталій Шуль, і голова польської делегації Томаш Янік відзначили, що подібні візити та зустрічі є позитивним моментом у взаємовідносинах двох країн. Т. Янік наголосив, що Польща і надалі підтримуватиме Україну на шляху євроінтеграції.


Того ж дня члени польської делегації взяли участь у організованій спільно Рівненською обласною організацією «Культурно-просвітницький центр ім. Тадеуша Чацького» та Здолбунівською ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 презентації виданої у Варшаві за сприяння Томаша Яніка україномовної книги «Польща та Україна в боротьбі за незалежність 1918-1920».
Захід, куди запросили вчителів історії та бібліотекарів шкіл району відбувся у актовій залі локомотивного депо. Присутніми на ньому також були заступник начальника відділу освіти РДА Віталій Брудновський, головний спеціаліст цього ж відділу Зоя Вітень, директор ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Жанна Місюра, керівник відділення української мови та літератури відділення МАН України Тетяна Сергіюк. В ролі ведучого та перекладача виступив голова РОО «Культурно-просвітницький центр ім. Т. Чацького» Олександр Радіца.

Пам’ятний подарунок Томашу Яніку вручає директор ЗОШ І-ІІІ ст. Жанна Місюра. 


З вітальним словом до присутніх звернувся заступник голови райдержадміністрації Олександр Федорук. Піснями вітав учасників презентації гурт «Мірина» районного будинку культури. Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Томаш Янік у своєму виступі зупинився на подіях початку ХХ століття, коли інтереси Польщі і України у їх боротьбі за незалежність збіглися, і на політичній арені з‘явились дві надзвичайно важливі постаті – Юзеф Пілсудський та Симон Петлюра, які прагнули об‘єднати зусилля своїх країн у цій борні та протистоянні спільному ворогу. Підкресливши, що тільки об‘єктивна, правдива оцінка історії є найкращим вчителем для людей і дає змогу робити правильні висновки, генконсул запросив усіх до початку презентації.
Далі з доповіддю «Варшавський договір Пілсудський-Петлюра» виступила доцент кафедри історії України РДГУ Любов Галуха, а з оглядом «Польська література про Волинь ХІХ століття» - польський краєзнавець Кшиштоф Гаргас. Керівник спілки істориків Здолбунівського району, вчитель ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Алла Місікова представила книгу «Польща та Україна в боротьбі за незалежність 1918-1920», розповіла, чим це видання має зацікавити викладачів історії та широкий загал читачів.

Виступає польський краєзнавець Кшиштоф Гаргас. 


Думка, що події 1918-1920 років заклали фундамент для сьогоднішніх добросусідських відносин України і Польщі – незалежних, суверенних держав, підсумувала презентацію. Її учасники мали змогу поспілкуватися з генеральним консулом Республіки Польща в Луцьку, бібліотекарі та вчителі безкоштовно отримали примірники презентованої книги для своїх навчальних закладів.
По тому іноземні гості побували у Здолбунівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, де з хлібом-сіллю їх зустрічали учні та педагоги. Доброго настрою усім додали веснянки у виконанні дитячого фольклорного гурту районного центру творчості дітей та юнацтва «Жайворонок» (кер. Марина Дацюк), який працює на базі ЗОШ № 5. Для польської делегації провели екскурсію навчальним закладом, а щоб ознайомити з історією останнього – підготували слайд-презентацію. На згадку про візит до Здолбунова директор школи Жанна Місюра вручила Томашу Яніку картину із зображенням герба Польщі з бурштину.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора. 

Comments are now closed for this entry