Законами України “Про Центральну виборчу комісію”, “Про вибори Президента України” визначено, що контроль за додержанням і однаковим застосуванням законодавства про вибори, повноваження щодо підготовки та проведення виборів Перезидента України покладено на Центральну, окружні та дільничні виборчі комісії на відповідних територіях.
Законом України “Про вибори Президента України” заборонено незаконне втручання будь-кого у виборчий процес.
Участь органів прокуратури у розгляді скарг про порушення виборчого законодавста регламентовано ч. 3 ст. 93 Закону України “Про вибори Президента України”. Якщо виборча комісія при розгляді скарги визнає необхідним звернутися до правоохоронних органів для проведення ними перевірки зазначених у скарзі обставин, то ці органи, згідно із вказаним законом, перевіряють ці обставини та вживають відповідних заходів щодо припинення порушення законодавства у триденний строк з дня отримання звернення. Якщо ж воно отримано менше ніж за три дні до голосування, у день голосування чи в наступний за ним день - невідкладно.
Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за перешкоджання здійсненню виборчого права, неправомірне використання виборчих бюлетенів, фальсифікацію виборчих документів або підсумків голосування, голосування виборцем на виборчій дільниці більше ніж один раз, знищення виборчої документації, порушення таємниці голосування та порядку фінансування виборчої кампанії (ст.ст. 157-159, 159-1 КК України).
На час проведення виборів у прокуратурі Здолбунівського району створено “телефонну лінію довіри” - 2-34-82, 2-25-16.
Олена ХОДАК,
заступник прокурора району.

Comments are now closed for this entry