Прокуратурою району проведено перевірки щодо законності використання чи приватизації земель заповідного фонду, прибережних смуг, місць видобування корисних копалин. На території Здолбунівського району розташовані 33 об’єкти природно-заповідного фонду, загальною площею 31398,9 га, та 311,6 га земель, які використовуються при видобуванні корисних копалин.
Під час перевірки на території заказника місцевого значення “Дівоча гора” були виявлені засмічення побутовими відходами, а також випадки розведення багать у не відведених для цього місцях, відсутність охоронних знаків, що є порушенням вимог ст. 26 Закону України “Про природно-заповідний фонд”. 27.11.2009 р. прокуратурою району винесено постанову про порушення адміністративного провадження стосовно майстра лісу Д. за ст. 91 КУпАП.
На території заказника місцевого значення “Кунинська дача” в ході перевірки були виявлені самовільні рубки дерев (загальною кількістю 14), відсутність охоронних знаків та інформаційних аншлагів вздовж його границі. Стосовно майстра лісу С. прокуратурою району 27.11.2009 р. винесено постанову про порушення адміністративного провадження за ст. 91 КУпАП.
Вище вказані постанови для виконання було скеровано начальнику Державної екологічної інспекції в Рівненській області. За результатами їх розгляду майстрів лісу С. та Д. притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено стягнення у вигляді штрафів по 170 грн.
Крім того, перевіркою встановлено, що керівником одного із фермерських господарств допущено використання водного об’єкта без дозволу на спеціальне водокористування. Прокуратурою району винесено та скеровано для виконання начальнику Дубенського міжрайонного управління водного господарства постанову про порушення адміністративного провадження. В результаті її розгляду керівника ФГ притягнуто до адмінвідповідальності та накладено стягнення – штраф в розмірі 85 грн.
Микола ШАПОВАЛ,
помічник прокурора Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry