Розділом 13 Кримінального кодексу України (далі КК України) визначено перелік діянь, які віднесено до категорії злочинів проти здоров’я населення. Зокрема, статтями 305-321 КК України передбачена кримінальна відповідальність за порушення порядку обігу наркотичних засобів, їх аналогів та прекурсорів. Упродовж 10 місяців 2009 року на території району зареєстровано 48 злочинів, пов’язаних з такими порушеннями. Із загальної кількості злочинів вказаної категорії 37 пов’язані із зберіганням наркотичних засобів, що на 5,7 % більше, ніж за аналогічний період 2008 року, 8 випадків - із їх реалізацією.
Цього року зафіксовано також факт незаконної видачі лікарем Здолбунівської ЦРЛ за винагороду у розмірі 110 грн. рецепта на право придбання психотропної речовини.
По всіх вказаних фактах порушено кримінальні справи.
Відповідно до ст. 309 КК України, незаконне зберігання або перевезення наркотичних засобів, зокрема вчинене як самостійно, так і групою осіб або повторно, карається обмеженням волі на строк до 3 років або позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.
Відповідно до ст. 307 КК України, збут наркотиків, вчинений як самостійно, так і групою осіб повторно, карається позбавленням волі на строк від 3 до 10 років з конфіскацією майна.
Крім того, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку є так само кримінально-карним діянням, відповідальність за яке передбачена ст. 310 КК України. Згідно із вказаною статтею, за вчинення такого правопорушення передбачено покарання у вигляді штрафу в розмірі від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 8500 грн.) або арешту на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років, а повторне вчинення такого злочину тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.
Ігор Ольшанецький,
прокурор Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry