Інтернет-рух «Синій кит», який спричинив кілька сотень самогубств серед підлітків у Росії та Україні, дістався й до Рівненської області.

Перші згадки про такі групи та нещасні випадки, пов'язані з ними, з'явились досить давно. Спільною ознакою усіх підлітків-самогубців були хештеги на сторінці у соціальній мережі «#Тихий_дом» чи «#Синий_кит».
У цих ігор є багато назв: «Тихий дім», «Море китів», «Розбуди мене о 4:20», але результат, до якого у них прагнуть, завжди однаковий - самогубство дитини. За правилами, залучений повинен виконувати різні завдання, що пов'язані із заподіянням собі шкоди та вчиненням самогубства.
Варто звернути увагу й на те, що у соціальній мережі діти почали долучатися до небезпечних ігор, котрі називаються «Зникни на 24 години» та «Перебіжи дорогу». Їх суть полягає в тому, що підліток повинен піти з дому на 24 години та раптово перебігати дорогу перед транспортними засобами.


Щоб не допустити самогубств серед дітей, Здолбунівська місцева прокуратура закликає всіх батьків і осіб, які їх замінюють, приділяти більше уваги психологічному стану дітей, перевіряти їхні шкірні покриви на наявність пошкоджень. У разі виявлення таких потрібно обов’язково з'ясовувати обставини, за яких вони з'явилися. Особливу увагу треба звертати на пошкодження на шкірі у формі кита, перевіряти облікові записи (акаунти) дітей в соціальних мережах і групи, до яких вони входять. Батькам варто звертати увагу на коло спілкування дітей, обов'язково контролювати, які фото- і відеофайли є в їхніх гаджетах, встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх пристроях. Дуже важливо, щоб дитина мала гідну самооцінку, а у родині панували довіра та взаєморозуміння.
Здолбунівська місцева прокуратура закликає батьків і осіб, що їх замінюють, звертатись до правоохоронних органів та органів у справах дітей за сприянням у профілактиці, психологічній підтримці дітей та допомогою у виявленні адміністраторів таких груп.
Григорій НИЖНИК,
керівник Здолбунівської
місцевої прокуратури.

Comments are now closed for this entry