У П’ятигорах стартував ІХ районний фестиваль культурно-дозвіллєвих комплексів

 

З часу від заснування цього заходу на Здолбунівщині село вперше приймало фестивальний тур. Та підготувалися до зустрічі гостей тут прекрасно. Самодіяльним артистам і їх вболівальникам, котрих, до речі, попри погожу весняну суботу, що - саме робота, зібралось чимало, приємно було перебувати в оновленому, затишному клубі, виступати на красивій, естетично оформленій сцені. Щоб це стало можливим, зусиль доклали і очільник П’ятигірської територіальної громади, і місцеві працівники культури, і меценати - директор ПСППП “Здолбунівське” Петро Кравчук, приватні підприємці Юрій і Станіслав Середюки.


Нині районний фестиваль культурно-дозвіллєвих комплексів - один із наймасовіших в районі заходів, покликаний виявити найспритніших спортсменів і найталановитіших самодіяльних артистів краю, сприяти збереженню і примноженню надбань національної культури, традицій і звичаїв, розвитку народних ремесел і спорту на селі. Фестиваль дійсно об’єднує людей різного віку, професій і уподобань, сприяє згуртуванню територіальних громад. Це підтвердила й святкова хода команд П’ятигірського, Здовбицького, Білашівського, Богдашівського, Уїздецького, Новосілківського та Дерманського Першого КДК (зона І, група “Б”) у П’ятигорах, що передувала урочистості з нагоди відкриття змагань, адже у колоні пліч-о-пліч крокували діти, молодь і ті, чиї скроні вже посріблила сивина, одностайні у прагненні якнайкраще представити свою малу батьківщину. Підтримати своїх учасників прибули сільські голови та працівники сільських рад.

 

 

 

Вступним словом розпочала урочистість ведуча - провідний методист Здолбунівського РБК Мирослава Герасимчук. Усіх присутніх тепло вітав, бажаючи їм гарних здобутків, П’ятигірський сільський голова Петро Нестерчук.
Почесне право відкрити ІХ районний фестиваль КДК було надане голові Здолбунівської районної державної адміністрації Віталію Шулю і голові районної ради Василю Тимощуку. Вони висловили вдячність організаторам заходу і привітали його учасників, побажавши їм гарного дня, молодечого завзяття і перемоги.
Продовжили урочистість виступи начальника відділу культури і туризму РДА, голови журі фестивалю Олега Грушицького, директора районного будинку культури Елеонори Стеценко, начальника відділу у справах фізичної культури і спорту Михайла Гарбовського. Участь у ній взяли також заступник голова РДА Олександр Федорук і заступник голови районної ради Яків Мельник.

 


Як і раніше, програма фестивалю складається з двох частин - мистецької та спортивної. Мистецька під назвою “Таланти твої, Здолбунівщино” має дві підчастини, це - виставка образотворчого, декоративно-ужиткового та фотомистецтва і концерт. Особливістю вимог до виставкової частини стало те, що презентація має поєднати в собі традиційні ремесла і сучасне мистецтво, включати показ майстер-класів, містити інформаційні буклети, книги про історію села тощо. У спортивній частині представникам команд довелося позмагатись за перемогу у таких видах, як міні-футбол, шахи, шашки, перетягування линви, гирьовий та армспорт, настільний теніс і волейбол.

 


У П’ятигорах ознайомитись із виставками, оформленими командами КДК, можна було до і під час концертної програми. Чого у цих експозиціях тільки не було! І вишиті нитками та бісером ікони й картини, серветки, сорочки, прикраси, вироби з дерева, паперу, лози, гобелени, картини живопису, ляльки-мотанки і в техніці магодза, інформаційні стенди, буклети, книги, аудіодиски, світлини... Свої роботи представили талановиті вчителі, школярі, студенти, бібліотекарі, працівники культури, пенсіонери, навіть священнослужитель. Унікальну річ - справжній фронтовий фотоальбом включили у добірку новосілківці. П’ятигірці, завідуюча бібліотекою Галина Зінчук із донькою, підготували ілюстрований путівник рідним селом. Здовбичани усім бажаючим пропонували долучитися до майстер-класу однієї з умілиць.

 


Розмаїттям порадувала концертна програма. Виступи кожної з команд різнились за режисерським задумом, жанровим наповненням. Музичні твори у виконанні зразкового оркестру народних інструментів під керівництвом Олега Трофімчука, номери оригінального жанру від Ігоря Мельника, композицію від фольклорного ансамблю “Любисток”, пісні у сольному та ансамблевому виконанні, жартівливу інсценівку представили на розсуд глядачів учасники Здовбицького КДК, які за результатами жеребкування вийшли на сцену першими. Парад талантів із танцями, віршами і піснями показала команда Білашівського КДК, що єдиною з учасників ще й вдало обіграла у концерті тему сільського спорту. Пройнятими патріотизмом і насиченими українськими піснями були програми дерманських та новосілківських аматорів. На єдиному диханні, вразивши цілісністю, промайнула насичена композиція “Українські вечорниці” Уїздецького КДК. З любов’ю говорили про кожний населений пункт Богдашівської сільської ради учасники КДК цієї громади, вплітаючи у розповідь виступи вокалістів і читців. А от господарі сцени розпочали свій концерт з гімну “Боже великий, єдиний”, шанобливі слова, поетичні рядки адресували вони своїм видатним односельчанам, піснями й танцями підтримували гарний настрій присутніх у залі.

 


Поки тривав концерт, спортивні пристрасті вирували на подвір’ї та у приміщенні школи.
По закінченні обох частин фестивального туру журі оголосило підсумки мистецьких, спортивних змагань та загальні результати. А вони такі: перше місце виборов Здовбицький КДК, друге - П’ятигірський, третє - Богдашівський, на четвертому місці - команда Уїздецького КДК, на п’ятому - Новосілківського, шосте місце дісталося Дерманському Першому КДК, а сьоме - Білашівському. Отож, володарі першого місця здовбичани (причому переможці і мистецької, і спортивної програм) наступного року змагатимуться вже в групі учасників фестивалю “А”.
Перший тур дав гарний старт ІХ районному фестивалю культурно-дозвіллєвих комплексів, розкривши частину багатющої палітри талантів нашого краю, сподіваюсь, наступні будуть ще яскравішими, згуртовуючи нашу громаду в любові до своєї землі, до України.
Ольга ЯКУБЧИК.
На фото: фрагменти фестивалю.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry