Залізничний транспорт - одна із важливих галузей господарства в країні, що забезпечує необхідні умови для функціонування інших галузей економіки, забезпечує своєчасне, повне та якісне задоволення потреб населення та суспільного виробництва в перевезеннях і є часткою загальнодержавної власності.
Підприємства транспорту несуть відповідальність за збереження вантажів, що перевозяться залізницею, безпеку життя і здоров’я громадян. Свій вагомий внесок в безпеку руху поїздів вносять залізничники м. Здолбунів.
У зв’язку з інтенсивним рухом залізничних транспортних засобів, залізниця є джерелом підвищеної небезпеки. Якщо ж врахувати ще і перевезення небезпечних вантажів, то можна уявити, наскільки важкими можуть бути наслідки для жителів при аварійній ситуації на залізниці, що може статись внаслідок несанкціонованого втручання сторонніх осіб у діяльність залізничного транспорту.
Несанкціонованим втручанням сторонніх осіб у діяльність залізничного транспорту є крадіжки верхньої будови колії, розукомплектування та пошкодження рухомого складу, пошкодження й викрадення засобів сигналізації і зв’язку, пошкодження, викрадення обладнання ліній електропередач та інше. Громадяни, які скоюють такі дії, не замислюються над тим, що вони можуть призвести до створення серйозної аварійної ситуації на залізничному транспорті. А діти цього просто не розуміють. Тому перед початком літних канікул у школах викладачам необхідно провести роз’яснювальну роботу серед учнів щодо недопущення крадіжок майна залізниці і перебування дітей на коліях, що може призвести до загибелі або травмування. Адже в нашій пам’яті залишився слід групової загибелі наших дітей на зупиночній платформі “Семирічка”, і ми всі щиро співчуваємо батькам та родичам загиблих.
Попередження таких ситуацій залежить від кожного з нас, від нашої принципової позиції - не проходити повз такі порушення, відвернувшись та думаючи: “мене це не стосується”, “це - не мої діти, що хочуть, те й роблять”. Напаки, завжди маємо думати, що в поїзді їдуть, проживають біля колії знайомі, родичі, котрі через наше бездушшя можуть потрапити в біду.
Висловлюю вдячність усім небайдужим громадянам за порозуміння та надану допомогу в забезпеченні безпеки руху поїздів.
Михайло СТЕРНИК,
заступник начальника ВП “Тернопільський загін
воєнізованої охорони” на Рівненській дирекції 
залізничних перевезень.

Comments are now closed for this entry