1 квітня відзначатиметься 200-річчя з дня народження письменника М. В. Гоголя
Микола Васильович Гоголь народився 1 квітня 1809 року в с. Великі Сорочинці на Полтавщині. Батько його був праправнуком полковника козацького війська часів Богдана Хмельницького Остапа Гоголя. Пізніше знаменитий нащадок звеличить його до легендарної постаті й оспіває в образі Тараса Бульби. Дитинство майбутнього письменника пройшло в маєтку батьків у с. Василівка (тепер Гоголеве). А все його подальше життя, творчість стали яскравим прикладом любові до історії, культури українського народу. У світову літературу Гоголь увійшов нарівні із такими геніями, як Сервантес, Мольєр, Шекспір, Бальзак, Гете, Діккенс.
За мотивами творів письменника створені відомі оперні спектаклі “Сорочинський ярмарок” М. П. Мусоргсього, “Черевички” П. І. Чайковського, “Травнева ніч” М. А. Римського-Корсакова, “Ніс” Д. Д. Шостаковича. Головні опери видатного українського композитора М. В. Лисенка “Тарас Бульба”, “Різдвяна ніч”, “Утоплена” теж написані на гоголівські сюжети, і жодному слухачеві не спаде на думку пов’язувати їх із російською літературою.
Неабиякий успіх творчість М. В. Гоголя мала серед багатьох поколінь українців, які жили і боролися за волю в умовах Австро-Угорської імперії, панської Польщі, комуністичної російської імперії. Один з чільних українських націоналістів, отаман “Поліської Січі” Тарас Боровець обрав своїм псевдо ім’я Тараса Бульби.
До 200-річчя з дня народження видатного письменника Здолбунівською центральною районною бібліотекою приурочено віртуальну виставку “Гоголівськими стежками по Україні”, ознайомитись із якою можна на веб-сайті ЦРБ (http://lib.ukrsd.com.ua).
“Знаю, що ім’я моє після смерті буде щасливішим від мене…”, - писав свого часу М. В. Гоголь і не помилився.
Ольга КОЛОМИС,
завідуюча відділом
обслуговування
читачів Здолбунівської ЦРБ.

Comments are now closed for this entry