З розвитком комп'ютерних технологій усе менше читачів можна побачити в бібліотеках. Попри те, держава дбає, аби щороку бібліотечні фонди поповнювались новинками, які стануть джерелом цікавої і пізнавальної інформації для людей різного віку та стануть в нагоді для практичного застосування у навчанні чи роботі.
Так, на початок 2010 року в Рівненській області налічувалось 605 бібліотек, бібліотечний фонд яких становив 11,5 мільйона примірників. На одного жителя області припадає 10 примірників, по Україні — 7.
Найбільший книжковий фонд мають читачі Демидівського, Зарічненського, Корецького та Млинівського районів, де на одного жителя припадає по 15 примірників, а найменший у містах Дубно та Кузнецовськ - по 2 та 4 примірники відповідно.
У сільській місцевості знаходиться 500 бібліотек (83%), їх фонд складає 7,6 млн. прмірників. Забезпеченість сільських жителів книгами дещо вища, ніж по області. Станом на 1 січня ц. р. вона складала 13 примірників.
Понад 60 % бібліотечного фонду — на українській мові, 39 % - на російській і лише незначна частина — на польській та інших.
Послугами бібліотек цьогоріч скористалося понад 503 тисячі читачів, що на 13 % більше, ніж у 2009 році (з них 203,5 тис. - читачі віком до 18 років). Торік кожному читачеві в середньому було видано 22 примірники книг та журналів.
На 1 січня 2010 р. у штаті бібліотек області налічувалось 1270 працівників, з яких 538 з вищою освітою.
Головне управління
статистики в Рівненській області.

Comments are now closed for this entry