Бібліотека - це організм, який буде живим тоді, коли він змінюється разом із суспільством в цілому та користувачами зокрема. Як кисень потрібен людині, щоб дихати, так бібліотеці потрібні читачі, щоб вона могла продовжувати жити. Цей постулат повинен стимулювати всю діяльність, усі бібліотечні процеси, які спрямовані на задоволення потреб реальних і потенційних користувачів бібліотеки.


Результати опитувань та анкетувань обговорень, які проходили з березня по вересень 2012 року в Здолбунівському районі на тему “Якою має бути бібліотека нашої громади?”, засвідчили потребу впровадження нових бібліотечних послуг із використанням Інтернету для необмеженого доступу до інформації щодо вирішення правових, соціальних, освітніх, професійних, побутових та інтелектуальних потреб різних цільових груп: учнівська молодь, педагоги, пенсіонери, безробітні, молоді мами, підприємці. В зв’язку з цим Здолбунівська централізована система публічно-шкільних бібліотек, а саме - центральна районна бібліотека, районна бібліотека для дітей та юнацтва, міська бібліотека-філія №1 м. Здолбунів-2, міська бібліотека-філія селища Мізоч з листопада по грудень 2012 року взяли участь в четвертому раунді конкурсу з організації нових бібліотечних послуг в рамках програми “Бібліоміст” .
“Бібліоміст” – це проект Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), підтриманий Міністерством культури України, Українською бібліотечною асоціацією. На реалізацію програми в Україні Фундація Білла і Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 млн. доларів США, передбачається комп’ютеризація 1 тис. бібліотек України.
Мета проекту – надання населенню нових послуг з використанням комп’ютерної техніки бібліотек, вільного доступу до інформації через мережу Інтернет, що забезпечить розвиток демократичного суспільства.
5 лютого 2013 року програма “Бібліоміст” визначила групу українських публічних бібліотек, що пройшли відкритий конкурсний відбір і стали переможцями основного раунду конкурсу з організації нових бібліотечних послуг із використанням вільного доступу до Інтернету, серед переможців були названі наші бібліотеки.
Фахівці Здолбунівської централізованої системи-публічно-шкільних бібліотек долучаться до програми і пройдуть навчання у галузі новітніх технологій та бібліотечних інновацій на базі навчально-тренінгового центру програми “Бібліоміст” в Рівненській державній обласній бібліотеці.
Користувачі бібліотек-переможниць матимуть безкоштовний доступ до мережі Інтернет з метою пошуку необхідної інформації, створення поштових скриньок, надсилання друзям вітання, спілкування за допомогою skype-технологій, пошуку законодавчої інформації, будуть проводитись заняття для підприємців, пенсіонерів, безробітних та ін.
Галина КУКЛЕВСЬКА,
бібліотекар відділу обслуговування 
Здолбунівської ЦРБ.

Comments are now closed for this entry