29 червня цього року минуло 110 років від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері, французького письменника, репортера, авіатора.
Антуан де Сент-Екзюпері народився в м. Ліоні, походив із старовинного аристократичного роду (батько – граф Жак де Сент-Екзюпері, генеалогічне коріння якого сягало ХІІ століття; мати – Марі Сент-Екзюпері – талановита художниця, також із давнього провансальського дворянського роду). Майбутній письменник з дитинства обожнював природу, захоплювався музикою, малюванням, технікою. Згодом обрав фах військового, але мріяв про польоти. В ті роки, на зорі повітроплавання, професія авіатора була рідкісною, романтичною. Вона цілком відповідала характеру й наполегливості юнака, закоханого в небо.


У 21 Антуан служить рядовим у льотному полку, в 26 років стає цивільним льотчиком. Через поранення він на певний час змушений залишити авіацію і працювати репортером. З початком Другої світової війни, незважаючи на заборону військової комісії, домагається дозволу служити в авіації. В 1944 р. льотчик здійснив 9 бойових вильотів. З дев’ятого – не повернувся.
Перше оповідання Сент-Екзюпері називалося “Льотчик”, а перший роман “Південний поштовий”. Найвідоміший твір письменника “Планета людей”, найвизначніший - “Маленький принц” , який автор власноруч ілюстрував акварелями. Це єдине видання, яке побачило світ за життя автора.
Бути людиною для Антуана де Сент-Екзюпері означало бути відповідальним за все. Головною цінністю письменник визначив саме життя, а в ньому не менш цінними вважав дружбу, чесність і мужність.
Маленький принц – це ідеал, мрія. І мрія ця ще живе серед багатьох людей саме тому, що світ цей ще живий.
Ольга КОЛОМИС,
завідуюча відділом обслуговування Здолбунівської ЦРБ.

 

Comments are now closed for this entry