Із прийняття основного фінансового документа розпочала свою роботу Здолбунівська міська рада в 2011 році.
Рішенням від 12 січня 2011 року № 74 «Про міський бюджет на 2011 рік» встановлено загальний обсяг доходів міського бюджету у сумі 15 455 258 грн. Обсяг доходів загального фонду міського бюджету визначено в сумі 13 185 711 грн., а спеціального фонду бюджету – 2 269 547 грн., в тому числі бюджету розвитку – 1 477 667 грн.
Для забезпечення фінансування захищених статей депутати збільшили видатки на утримання закладів дошкільної освіти на 1 069 032 грн. і затвердили загальний обсяг видатків міського бюджету на 2011 рік у сумі 15 455 258 грн., у тому числі обсяг видатків загального фонду міського бюджету у сумі 12 498 378 грн. та видатків спеціального фонду бюджету – 2 956 880 грн.
Установлено також профіцит загального фонду міського бюджету у сумі 687 333 грн., напрямком використання якого визначено передачу коштів із загального фонду бюджету до бюджету розвитку і відповідно установлено в такій же сумі дефіцит спеціального фонду міського бюджету.
Обсяг міжбюджетних трансфертів в 2011 році буде становити 1 296 100 грн., і ця сума буде передана з міського до районного бюджету.
Детально обговорювався і згодом одноголосно був затверджений депутатами перелік об’єктів, фінансування яких буде здійснено за рахунок коштів бюджету розвитку. Перелік складено на основі Плану соціально-економічного розвитку міста на 2011-2015 роки, затвердженого наприкінці минулого року з урахуванням звернень депутатів міської ради та мешканців міста. Варто відзначити, що не залишились без уваги і ті питання, вирішення яких було неможливе впродовж попередніх років. Зокрема, капітальний ремонт вул. 8 Березня, І. Богуна, Чубинського. Давно чекають діти на добудову музичного залу в ДНЗ «Грайлик», значно покращиться якість теплопостачання після запланованої реконструкції ЦТП по вулиці Шевченка, 202 під міні-котельню.
Відповідально підійшли працівники апарату і депутати до формування та затвердження дев’яти регіональних програм міського бюджету. Так, на програму благоустрою передбачено 2 451 000 грн., з них на поточний ремонт дорожнього покриття та відсипку ряду вулиць - 330 тис. грн., поточний ремонт ігрових та спортивних майданчиків – 67 тис. грн., реконструкцію, обслуговування та оплату електроенергії вуличного освітлення – 452 тис. грн., утримання сміттєзвалища, групи благоустрою при міськвиконкомі та витрати на комунальні послуги з обслуговування міста – 1 305 070 грн. Окрім того, передбачено кошти на зрізування аварійних дерев, знешкодження та стерилізацію бездомних тварин, ліквідацію стихійних сміттєзвалищ та інші роботи.
У зв’язку зі змінами в Бюджетному кодексі України значно скоротилося фінансування програми з утримання автомобільних доріг міста, на її виконання передбачено всього 139 087 грн. Цієї суми вистачить лише на зимове утримання доріг впродовж січня, лютого, встановлення та заміну дорожніх знаків, нанесення розмітки на вулицях міста та утримання світлофорного об’єкта по вул. Шкільній.
Програма природоохоронних заходів передбачає проведення робіт із захисту від підтоплення вулиць Стефановича, Шкільної, Приходька, Мазепи, Наливайка, Паркової, Шевченка, благоустрій та поліпшення технічного стану водойм на території міста, будівництво контейнерних майданчиків, придбання контейнерів та урн для сміття, озеленення міста, а також виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво міських очисних споруд потужністю 5000 м3 за добу, потреба в яких назріла вже давно.
Програма підтримки житлово-комунального господарства КП «Міське будинкоуправління», затверджена в розмірі 50 тис. грн., передбачає витрати на повірку та ремонт лічильників обліку тепла, виготовлення проектної документації з відведення земель під сміттєзвалище та сільськогосподарський ринок.
На програму проведення земельної реформи передбачено 90 тис. грн. і заплановано виготовлення генерального плану забудови міста, документів на право постійного користування землею для об’єктів комунальної власності, проведення робіт з розмежування земель державної та комунальної власності.
Також були обговорені і затверджені Програми соціального захисту малозахищених верств населення - 40 тис. грн., організації та проведення культурних заходів в місті - 39 тис. 955 грн., розвитку фізичної культури та спорту - 19 тис. 500 грн., фінансового забезпечення громадського формування з охорони громадського порядку на території міста - 10 тис. грн.
Отож, бюджет міста на 2011 рік прийнято, програми затверджено, залишилось активно і сумлінно працювати над їх реалізацією.
Загальний відділ Здолбунівської міської ради.

Comments are now closed for this entry