та впродовж майже 4-годинної роботи депутати міської ради досягнули порозуміння і прийняли відповідні рішення

 

 

 

     Привітавши своїх колег М. П. Голуба, В. В. Максимчука, І. Д. Люльчака та В. М. Чуйка, які в міжсесійний період були іменинниками, депутати приступили до роботи.
Першим розглянули організаційне питання – міська рада задовольнила заяву З. Я. Казнадзея про припинення виконання ним обов’язків голови постійної депутатської комісії з питань використання земельних ресурсів та охорони навколишнього середовища. Головою комісії обрано депутата С. В. Фрідріха.

     Після цього слово було надано заступнику міського голови О. О. Палію, який виступив з інформацією “Про раціональне використання землі на території міста та надходження плати за використання земельних ділянок”. Він зазначив, що торік і вже у цьому році, відповідно до затверджених коефіцієнтів індексації нормативної грошової оцінки та розміру орендної плати, було переукладено більше 130 договорів оренди на земельні ділянки з фізичними та юридичними особами. Проводилась перевірка надання дозволів на відведення земельних ділянок для здійснення підприємницької діяльності. Посилено контроль за внесенням орендної плати за землю. В минулому році її надійшло 1108,049 тис. грн. Збільшились надходження від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення. Торік їх одержано 4787,891 тис. грн. Впродовж останніх років громадяни продовжують приватизовувати земельні ділянки навколо своїх житлових будинків. Вже в цьому році видано 49 державних актів на право власності. Вживаються заходи щодо недопущення самовільного захоплення земельних ділянок та використання суб’єктами господарювання їх не за цільовим призначенням.
     На жаль, не все, що передбачали, вдалося зробити. Тривають роботи з виготовлення цифрової карти відповідного масштабу, необхідної для проведення інвентаризації земель міста. Через відсутність коштів на виготовлення містобудівного обгрунтування масиву забудови в районі газобалонного складу та врегулювання порядку виділення земельних ділянок міська рада не змогла у 2007 та 2008 роках провести заплановане виділення земельних ділянок для спорудження індивідуальних житлових будинків. Цю роботу перенесено на нинішній рік. Торік планувалось завершити роботи з розмежування земель державної та комунальної власності, але через відсутність коштів цього зробити не змогли і перенесли виконання на подальший термін.
Зважаючи на великий обсяг робіт, є потреба мати ще одного спеціаліста-землевпорядника по м. Здолбунів тощо.

 

 

 


     Після уточнення окремих моментів депутати проголосували за прийняття рішення з цього питання.
     На сесії було проаналізовано, як виконуються прийняті раніше міською радою рішення щодо розвитку автобусного сполучення, житлового фонду, охорони громадського порядку на території міста. За результатами обговорення їх було знято з контролю, однак, як зауважували депутати, ці проблемні питання і далі не залишатимуться поза їх увагою. Зокрема, передбачено щорічно на сесії міської ради заслуховувати інформацію керівників органів внутрішніх справ про те, яких заходів вжито для забезпечення громадського порядку в місті. Цього разу перед депутатами виступав начальник районного відділу управління МВС України в Рівненській області С. Г. Гандзелевський.
     Затвердивши звіт про виконання міського бюджету за минулий рік, міська рада внесла зміни до свого рішення “Про міський бюджет на 2009 рік”. До речі, з-поміж інших запланованих добрих справ за рахунок коштів бюджету розвитку передбачено облаштувати місце, де б могли збиратися випускники навчальних закладів міста, а також відпочивати усі бажаючі.
     З метою ефективного використання бюджетних коштів міська рада внесла зміни до програм капітальних ремонтів житлового фонду Здолбунова та утримання дорожнього господарства міста. Щодо останньої, то у зв’язку із встановленням приладів нагляду та контролю за дотриманням правил дорожнього руху по вулиці Шкільній виникла потреба виділити для цього 14 тис. грн.
     Реалії сьогодення змусили міську раду в черговий раз прийняти непопулярне рішення щодо підвищення тарифів на комунальні послуги. Зважаючи на підвищення державою цін на газ, а відтак на скрутне становище, в якому опинилося КП “Здолбунівкомуненергія”, рішенням міської ради з 20 квітня введено нові тарифи на надання послуг з теплопостачання (централізованого опалення та підігріву води) для бюджетних та інших споживачів. До речі, рада делегувала з 1 квітня ц. р. затвердження тарифів щодо оплати послуг, які надають комунальні підприємства міста цим категоріям споживачів, виконавчому комітету, залишивши за собою право затверджувати тарифи для населення.
     На сесії вирішено перевести частину адміністративного приміщення КП МБ № 1, яке знаходиться у Новоздолбунові по проспекту Цементників, 12 (раніше там були службові приміщення будинкоуправління № 2) в житлове приміщення з подальшим забезпеченням цим житлом працівників Здолбунівської районної прокуратури.  
     Не бракувало активності депутатам і під час обговорення двох питань порядку денного щодо вже тривалого конфлікту з міською радою жителя Здолбунова М. О. Головацького. Необхідні роз’яснення з цього приводу зробили міський голова І. О. Ольшевський та завідуюча юридичним відділом міської ради О. О. Рощенко. Потім слово було надано заявникові, який висловив своє бачення ситуації, що склалася, відповів на запитання депутатів. Розглянувши постанову районного суду, який зобов’язав міську раду розглянути звернення заявника від 9 березня минулого року, сесія міської ради відмовила йому у викладених вимогах. Для розгляду звернення М. О. Головацького від 12 березня ц.р. на сесії вирішено створити комісію, яка, детально вивчивши суть справи, скаже своє компетентне слово.  
     За пропозицією депутатської комісії з питань бюджету, фінансів та податкової політики, міська рада затвердила план соціально-економічного розвитку Здолбунова на 2006-2010 роки із змінами та доповненнями. Всього ж на цьому пленарному засіданні було розглянуто більш як 70 питань. Прийняттю виважених рішень сприяла результативна робота депутатів у постійних комісіях, відбувся також день депутата міської ради.
Тамара ОКРУШКО.
На знімках: фрагменти сесії.
Фото автора.  

 

Comments are now closed for this entry