18 листопада відбулася 36 сесія міської ради п’ятого скликання

 

 

Депутати затвердили звіт про виконання міського бюджету за дев’ять місяців. Було внесено також зміни до цьогорічного кошторису. Зокрема, рада вирішила зменшити обсяг власних доходів бюджету в сумі 253 105 грн. та збільшити офіційні трансферти до нього на таку ж суму за рахунок додаткової дотації з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості. Кошти буде спрямовано на оплату енергоносіїв та комунальних послуг бюджетних установ, що фінансуються з міського бюджету.
На пленарному засіданні затверджено положення про громадські слухання в Здолбунові, порядок присвоєння та зміни поштових адрес об’єктам нерухомого майна, статути міських дошкільних навчальних закладів “Ладоньки”, “Усмішка”, “Грайлик”, “Чебурашка”, викладені в новій редакції. Внесення змін до установчих документів цих закладів дасть змогу їх керівникам самостійно вирішувати питання щодо діяльності ДНЗ.


Зміни та доповнення внесено і до статуту міського клубу. Прийнято рішення і з багатьох інших питань, в тому числі традиційних – земельних.
Непросто далося депутатам прийняття рішення “Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій”. Попередньо на засіданнях комісій депутати детально розглянули клопотання КП “Міське будинкоуправління № 1” про потребу підвищити тарифи. Розмова була непростою, зважаючи на сьогоднішнє безгрошів’я багатьох жителів міста та претензії населення до роботи будинкоуправління.
У сесійній залі на пропозицію комісії з питань бюджету, фінансів та податкової політики виступила начальник КП “Міське будинкоуправління № 1” О. В. Хомич. Вона розповіла про те, як проходить реорганізація підприємства, його реальний стан. Зокрема, відзначила керівник, повністю укомплектована бригада з поточного ремонту житла, що дало змогу зробити набагато більше, ніж раніше. Підприємству виділено трактор та автомобіль. На 7 чоловік скорочено управлінський апарат. Виконано чимало робіт, в основному покрівельних, на договірних умовах. Та труднощів залишається багато. Через нестачу коштів немає змоги своєчасно придбати необхідні матеріали, невчасно виплачується заробітна плата. Тому працівники змушені йти у відпустки без збереження заробітку. На підприємстві встановлено 6-годинний робочий день, та це не позначається на обсягах послуг, які надає підприємство. Однак, попри вжиті заходи, ситуація залишається складною.
Своє бачення проблеми, пропозиції щодо того, як вибратися з комунальних лабіринтів, висловив на сесії депутат М. В. Орлов (див. фото внизу). З його твердженням про те, що будинкоуправління заплуталось саме з собою як системою, важко не погодитись. Як і з тим, що поки залишатиметься вона, доти постійно доведеться приймати непопулярні рішення про підвищення тарифів.
Зауваження щодо роботи будинкоуправління висловили депутати Д. М. Коваль, А. М. Мельничук, В. М. Чуйко, депутат обласної ради
Н. С. Путіліна.
Отож, депутати не підтримали клопотання будинкоуправління про підвищення базового розміру квартплати на 10 коп. за 1 кв. м житла. За пропозицію міського голови І. О. Ольшевського цифру зменшили до 5 коп. При цьому передбачили, що у грудні при збільшенні мінімальної заробітної плати (а вона є основним чинником у зростанні квартплати), тарифи не змінюватимуться.
Таким чином, базовий тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у нашому місті становитиме з 1 грудня ц. р. 97 коп. за 1 кв. м житла (раніше він був 92 коп.). Будинкоуправління застосовуватиме при розрахунках з мешканцями будинків диференційовані тарифи в залежності від переліку послуг, які надаватимуться, та зважаючи на клас будинку.
У зв’язку з виникненням проблеми з отриманням частиною населення житлових субсидій, рішенням міської ради зобов’язано будинкоуправління до 1 грудня укласти угоди з КП “Здолбунівводоканал” та КП “Здолбунівкомуненергія” на обслуговування внутрішньобудинкових водопровідних та каналізаційних мереж, а також внутрішньобудинкових мереж теплопостачання. Іншими словами, ці організації залишатимуться надавачами (виконавцями) послуг, до них звертатимемось при потребі, а от платитимем за послуги будинкоуправлінню. Ціни на них не змінилися.
Оскільки сесія міської ради проходила в період оголошеного в районі карантину, депутат В. В. Максимчук вручив міському голові І. О. Ольшевському захисні маски для працівників дошкільних навчальних закладів міста від районної організації Партії регіонів (на фото вгорі).
Тамара ОКРУШКО.
Фото автора.

 

Comments are now closed for this entry