Обговорювали під час сесійного засідання Здолбунівської міської ради

На сесії, яка відбулася 15 березня, депутати розглянули понад 60 питань порядку денного. Спочатку міський голова Ігор Ольшевський вручив депутатські посвідчення Руслані Микитюк та Оксані Верещук, які відтепер працюватимуть у міській раді замість Сергія та Володимира Бородіїв, обраних від ВО «Свобода».
По тому депутати одноголосно підтримали звернення до Президента, Кабміну та ВРУ щодо визнання тимчасової окупації території України Російською Федерацією. В ньому врахували й зміни, внесені активістами, котрі ухвалили відповідну резолюцію під час мітингу на підтримку блокади торгівлі з ОРДЛО, що відбувся у Здолбунові напередодні.
Згодом, інформуючи про стан та завдання щодо подальшого вдосконалення роботи з охорони навколишнього природного середовища та поводження з твердими побутовими відходами у м. Здолбунів, заступник міського голови Володимир Кондратюк розповів присутнім про ті проб­леми, які вдалося вирішити у місті протягом останніх п’яти років. Зокрема у цей період було приведено в належний стан зливову каналізацію у місті, для чого здійс­нено необ­хідні роботи по вул. Стефановича, Зеленій, Василя Жука, Мазепи, Наливайка, Другого Лютого, Львівській, Грушевського, Новій. Збудовано каналізацію по вул. Пушкіна, Яворницького, частково - у мікрорайоні Осада.


Змінено і підхід до збору сміття: звичайні контейнери замінено на євроконтейнери, встановлено додаткові ємності для збору ПЕТ-пляшок. Суттєво поліпшено ситуацію на сміттєзвалищі, що розташоване на землях запасу Здов­бицької сільської ради: виготовлено проект землеустрою та паспорт, звалище зареєстровано у відповідних державних органах. Навколо сміттєзвалища провели лабораторні дослідження грунту, води та повітря, перевищення вмісту шкідливих речовин не виявили. Виконано й інші роботи, які дали змогу суттєво «окультурити» звалище.
Проте чимало проблемних питань у місті досі не вирішено. Йдеться про необхідність очистки зливової каналізації по вул. Віли-9, Міцкевича, Чубинського, Ольжича, реконструкції мережі зливової каналізації частини вул. Шевченка, відведення зливових вод з автостанції по вул. Базарній, чистки берегової зони міського гідропарку й озера по вул. Старомильській та ін. Згадав Володимир Кондратюк і про необхідність змінити підхід до вирішення проблеми безпритульних собак.
Натомість присутні на сесії висловили прохання заборонити рух великогабаритного транспорту по вул. Фабричній та Грушевського, оскільки через нього не лише псується дорожнє покриття, а й виникають незручності для жителів вулиць.
Депутати розглянули хід виконання рішення міської ради про зміни управління багатоквартирними будинками. Досі з формою управління не визначилися 14 багатоквартирних будинків, тож рішення залишається на контролі.
Також було змінено ставки єдиного податку для фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності міста - платників 1 групи. Його вираховуватимуть у відсотках до розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 1 січня звітного року. Фізичні особи-підприємці - платники 2 групи сплачуватимуть 10 % від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року.
Подбали депутати і про те, щоб місцеві перевізники не випробовували пасажирів «блатними» музичними творами, які нерідко звучать у громадському транспорті. Перевіз­ників просять провести серед водіїв роз’яснювальну роботу щодо «обмеження звучання пісень, пов’язаних з тематикою кримінального світу, та таких, що пропагують насилля, расову дискримінацію, розпалюють ворожнечу між народами». Щоправда звернення це рекомендаційного характеру.
Також під час сесійного засідання йшлося про перс­пективи об’єднання громад. Зокрема депутати звернулися до Верховної Ради України та Кабміну з проханням внести зміни до чинного законодавства і надати м. Здолбунів статус об’єднаної територіальної громади з перспективою приєднання до нього інших населених пунктів, які з часом можуть виявити таку ініціативу.
Розглядаючи низку земельних питань, міські обранці працювали швидко і плідно, оскільки практично всі ці питання попередньо вивчали у постійних комісіях. Невеличку суперечку спричинив лише розгляд звернення гаражного кооперативу «Авто-Сигнал» про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування індивідуальних гаражів по вул. Лесі Українки. У результаті розгляд питання перенесли до того часу, поки зборами ОСББ не буде визначено претендентів на 16 гаражів, які можливо збудувати на згаданій території.
Останнім було ухвалено рішення про дострокове припинення повноважень депутата Л. Ф. Ридош, згідно з поданою нею заявою.
Наступне сесійне засідання відбудеться у червні. Якщо, звісно, не виникне потреби позачергово зібрати міських обранців.
Марина СТЕПАНЮК.
§

Comments are now closed for this entry