З початку року КП «Міське будинкоуправління» виконано значний обсяг робіт з поточного ремонту житлового фонду. Згідно з планом на 2014 р. проведено ремонти в під’їздах багатоповерхівок по вул. Шкільній, 9, Заводській, 12, 14, Незалежності, 45. Виготовлено та встановлено двері в будинках по вул. Г. Мазепи, 8 (3 під.), Л. Українки, 9, Старицького, 6, Кармелюка, 8, Заводській, 12, Полуботка, 2, відремонтовано двері в будинках по вул. Драгоманова, 6, пр-т Цементників, 6, 9, Заводській, 4, 14, виконано ремонти віконних рам, інші столярні роботи.
Проведено також зрізання сухих дерев, обрізування гілля та кущів, відремонтовано лавочки, пісочниці, завезено пісок в пісочниці на прибудинкових територіях, пофарбовано лавочки та дитяче обладнання. Виготовлено нові дашки над вхідними дверима в будинках по вул. Г. Мазепи, 8 (3 та 4 під’їзди), Фабричній, 17 (3 під.). Проводились також чистка підвалів, ремонт огородження сходових кліток, покрівельні роботи та ін.


Однією зі складових тарифу на утримання житла та прибудинкових територій є обслуговування димовентиляційних каналів. Перевірка останніх у житлових будинках належить до робіт підвищеної небезпеки. КП «Міське будинкоуправління», яке здійснює роботи з перевірки тяги в димових та вентиляційних каналах у житлових будинках, укомплектовано бригадою пічників-контролерів, які пройшли відповідне навчання. Перевірки проводяться згідно з графіками, за результатами цих заходів складають акти і передають їх у Здолбунівське УЕГГ, що є підставою для подачі газу у житлові будинки.
Мешканці будинків повинні знати, що газ майже вдвічі легший від повітря, при витоку з приладів він піднімається, скупчуючись вгорі приміщень. Газ, яким користуються у побуті, - горюча речовина і порушення правил користування ним може призвести до пожежі. А тому дуже просимо вас суворо дотримуватись правил безпеки, а саме: не користуватись несправними і не залишати без нагляду працюючі газові прилади, це суворо заборонено.
Природний газ є вибухонебезпечною речовиною, котра при недбалому використанні може стати причиною значних матеріальних збитків та трагедій. Споживачі природного газу повинні слідкувати за наявністю тяги в димових та вентиляційних каналах до і під час користування газовими приладами. У випадку несправності димовентканалів або відсутності у них тяги користуватися газовими приладами категорично заборонено. Під час роботи газових приладів необхідно провітрювати приміщення.
Забороняється самостійно встановлювати, переносити та ремонтувати газові прилади. При появі запаху газу необхідно терміново провітрити приміщення, і не можна запалювати відкритого вогню, курити, вмикати або вимикати електроприлади і електроосвітлення, натомість потрібно терміново викликати аварійну газову службу за номером 104.
Останнім часом у нашому місті у квартирах багатоповерхових будинків мешканці влаштовують індивідуальне опалення, при цьому самовільно міняють димові та вентиляційні канали, що вкрай небезпечно. Іноді громадяни самостійно влаштовують витяжну вентиляцію зі штучним спонуканням, що також може призвести до небажаних результатів. Є випадки, коли автоматичну витяжку підключають до димових каналів, що категорично заборонено. Також заборонено закривати шафками вентиляційні решітки та “кишені” для чистки димових каналів.
Незадовільно впливає на роботу газових приладів і встановлення герметичних вікон. Для притоку повітря в кухні необхідно влаштувати на пластикових віконних рамах кватирки, які мають бути відкриті при ввімкненні газових приладів.
Відповідальність за стан димових та вентиляційних каналів приватного житлового фонду лежить на власниках будинків.
За п’ять місяців поточного року від мешканців надійшло 482 усних заявки на виклик електрика та 506 на виклик сантехніка.
Останнім часом значно почастішали випадки порушення мешканцями багатоповерхових будинків правил користування системою каналізації. Особливо просимо мешканців житлових будинків по вул. Заводській, 3, 10, 14а, 18а, Шевченка, 187, 202, Шкільній, 33а, 29, Б. Хмельницького, 5, Л. Українки, 9 правильно користуватись системою водовідведення і не кидати туди сторонніх предметів. Це призводить до забиття каналізаційних труб, створює незручності та шкодить майну.
Олександра ХОМИЧ,
інженер КП МБ.

Comments are now closed for this entry