Підписання 21 квітня у Харкові міждержавної угоди між президентами України і Росії викликало у суспільстві різні судження. Небайдужими до цієї події виявилися і депутати районної ради. А тому 18 із них ініціювали скликання позачергової 42-ї сесії, яка й відбулася минулого понеділка.
На розгляд сесії виносилося два питання: “Про звернення депутатів Здолбунівської районної ради до депутатів Верховної Ради України, обласної ради, районних рад в Рівненській області” та “Про затвердження статуту КП “Госпрозрахункове проектно-виробниче архітектурно-планувальне бюро Здолбунівської районної ради”, які попередньо були погоджені на президії райради.
Голова районної ради В.Тимощук повідомив, що з приводу підписання харківських домовленостей між Президентом України В. Януковичем та Президентом Російської Федерації
Д. Медведєвим до районної ради надійшло два звернення - від фракції БЮТ та фракції “Наша Україна”. В результаті обговорення їх на президії було погоджено остаточний варіант тексту загального звернення, з яким присутніх ознайомила депутат районної ради Є. Долгаль.
У зверненні, зокрема, відзначалося, що підписання харківської міждержавної угоди є порушенням Конституції України, зрадою її національних інтересів, що ця подія відкрила шлях до громадського протистояння, яке загрожує країні розколом, втратою територіальної цілісності. У своєму зверненні здолбунівські депутати закликали народних депутатів України різних фракцій, позафракційних, яким не байдужа доля України, не ратифіковувати угоду, підписану у Харкові.
З присутніх на сесії 29 депутатів звернення своїми голосами підтримали 21, проти проголосували 3, утрималися 4, один депутат не взяв участі в голосуванні. Оскільки не було набрано достатньої кількості голосів (а їх необхідно 26), звернення не було прийняте.
З другого питання виступив начальник КП “Госпрозрахункове проектно-виробниче архітектурно-планувальне бюро Здолбунівської районної ради”
С. Б. Моісєєв. Депутати одноголосно затвердили проект рішення з цього питання.
Людмила ВАСЮК.

Comments are now closed for this entry