Символікою Здолбунівського району є Герб і Прапор.
Герб Здолбунівського району є відображенням історичних подій і традицій краю. Його основу складає щит, верхня частина якого прямокутна, а нижня – заокруглена півколом. Щит увінчує стилізована золота територіальна корона, яка вказує на приналежність Герба саме району та характеризує його рослинність.
Квадратне полотнище Герба розділено по діагоналі з верхнього правого кута на два рівні трикутні поля. У верхньому червоному полі перехрещені срібні кайло, молоток та залізничний ключ. Символи підкреслюють роль Здолбунова як одного з найбільших залізничних вузлів. Кайло символізує назву міста, молоток та ключ – залізничну та будівельну галузі промисловості. У нижньому зеленому полі – дзвін золотистого (жовтого) кольору, як символ духовності, історичної пам’яті.
Прапор району – стяг із співвідношенням сторін 2:3, який розділено горизонтально на три рівні смуги. Крайні верхня та нижня смуги зеленого кольору, центральна смуга червоного кольору. В центрі прапора розташований срібний (білий) лапчастий хрест – символ життя і належності до християнського світу.
Червоне поле – давній символ Великої історичної Волинської землі, до якої споконвічно належала територія Здолбунівського району. Червона барва означає хоробрість, великодушність, мужність. Зелений колір символізує багату лісисту місцевість, великий природно-заповідний фонд.

* * *
Районна рада затвердила порядок використання символіки району.
Фізичні та юридичні особи використовують її вільно.
Використання Герба і Прапора у комерційній, інформаційній діяльності проводиться лише з дозволу районної ради.
Включення Герба і Прапора району до інших символік здійснюється за погодженням із Здолбунівською районною радою.

Comments are now closed for this entry