На засіданні дев’ятої сесії районної ради шостого скликання було розглянуто майже сорок питань щодо належного забезпечення життєдіяльності району, позиції депутатів стосовно актуальних проблем, пов’язаних з реаліями сьогодення. В основному всі ці питання були погоджені на засіданнях постійних комісій та президії районної ради. Однак деякі з них депутати детально обговорювали і на сесії, розуміючи всю відповідальність, яка лягає на них за прийняття конкретних рішень.

 

Усі бюджетні зобов’язання за І квартал виконано
Звітуючи перед сесією про виконання районного бюджету за І квартал 2011 р., начальник фінансового управління РДА В. М. Нечипорук зазначив, що за цей період, незважаючи на обмежені надходження, забезпечено виконання усіх зобов’язань районного та місцевих бюджетів, зокрема, по захищених статтях – виплачено заробітну плату, проведено розрахунки за енергоносії, до потреби фінансувалися інші господарські видатки, від яких залежить функціонування бюджетних установ. Характерним є те, що в І кварталі було повністю виплачено всі борги 2010 року, а це понад 600 тис. грн.
Відрадно, що порівняно з минулим роком перевиконання за власними доходами склало 27 %, однак, зважаючи на те, що минув лише І квартал, а надходження доходів будуть обмежені, видатки проводитимуться виключно в межах наявних фінансових ресурсів.
Ще одним позитивним моментом є те, що, як ніколи, держава вчасно розраховується з місцевими бюджетами - регулярно надходять державна субвенція та дотація вирівнювання. Немає проблем з виплатою субсидій, соціальних допомог тощо.
Депутати затвердили виконання районного бюджету за І квартал по загальному фонду за доходами у сумі 33 896 003 грн., за видатками – 35 617 871 грн., по спеціальному фонду за доходами у сумі 546 868 грн., за видатками – 180 646 грн.

В одних забрали, іншим - додали
На сесії були також внесені зміни до районного кошторису у зв’язку з отриманням 4 видів трансфертів - додаткової дотації з держбюджету на забезпечення пальним станцій швидкої допомоги - 117,5 тис. грн., державної субвенції місцевим бюджетам на надання передбачених законодавством пільг окремим категоріям громадян - 46,3 тис. грн., субвенції з обласного бюджету на будівництво меморіального комплексу в урочищі Гурби - 200 тис. грн., субвенції з держбюджету на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, що проживає в зоні спостереження ХАЕС, - 314,4 тис. грн.
Крім того, депутати погодили здійснити перерозподіл видатків – їх зменшено відділу культури та відділу освіти, за рахунок чого збільшено видатки на утримання Мізоцької пожежної команди, програму соціального захисту малозабезпечених громадян, районне радіомовлення та районний центр соціальних служб для молоді.

Передали об’єкти та майно “Рівнеоблводоканалу” територіальній громаді Рівного
Рівненська обласна рада 22.04.2011 р. прийняла рішення “Про передачу Рівненського обласного виробничого комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства “Рівнеоблводоканал” у власність територіальної громади м. Рівне”. Частина майна та об’єктів цілісного майнового комплексу цього підприємства розташована на території інших районів, в тому числі й Здолбунівського. Тому виникла необхідність прийняття рішення сесії районної ради про передачу цих об’єктів та майна територіальній громаді м. Рівного. Як запевнили присутні на сесії перший заступник Рівненського міського голови О. В. Хмилецький та представники “Рівнеоблводоканалу”, така передача не вплине на забезпечення послугами водопостачання споживачів, а лише сприятиме належному утриманню та розвитку мереж, що розміщені в селах Копитків, Новомильськ, Мар’янівка та Степанівка Копитківської сільської ради.
Депутати проголосували за надання згоди на таку передачу, затвердили угоду між Рівненською міською та Здолбунівською районною радами про взаєморозуміння з питань забезпечення водопостачання та водовідведення, а також протокол розбіжностей, складений робочою групою з обстеження стану системи водопостачання названих населених пунктів, який є невід’ємною його частиною і обов’язковим для виконання представниками сторін.

Про добудову енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС
На сесії депутати схвалили текст звернення до Президента, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради України щодо добудови енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС (публікується у цьому ж номері газети), а також за пропозицією депутата Ю. В. Пшеничного вирішили направити текст звернення ще й до Рівненської, Хмельницької обласних рад та Гощанської і Острозької районних рад, території яких входять до 30-кілометрової зони спостереження ХАЕС.

Мізоцька пожежна команда: ліквідувати не можна залишити?
Активно обговорювали депутати проблему утримання Мізоцької пожежної команди, яка обходиться районному бюджету в півмільйона гривень на рік. Поліпшити ситуацію можна, як зазначалося на сесії, за рахунок ліквідації названої команди та створення пожежних команд на базі Мізоцької селищної та відповідних сільських рад, оптимізації управлінських видатків. Якщо ж не змінити ситуацію, що склалася на даний час з Мізоцькою пожежною командою, то це може призвести до припинення її роботи.
Своїми думками з приводу цього питання поділилися депутати О. Є. Дацюк, Ю. П. Лиморенко, О. Л. Карпюк, голова РДА В. С. Шуль, начальник фінансового управління РДА В. М. Нечипорук, заступник начальника РВ У МНС в області І. Ю. Іванов та інші. Одні висловлювали побоювання, що в зв’язку з ліквідацією пожежної команди виникнуть проблеми із забезпеченням пожежогасіння на частині території району, інші, зокрема голова РДА В. С. Шуль, запевняли, що, дбаючи про утримання пожежної команди, не можна не думати і про розвиток установ бюджетної сфери району, з якої доводиться знімати кошти для пожежників.
Врешті-решт, всі погодилися з пропозицією голови райради В. О. Тимощука направити депутатський запит до управління МНС у Рівненській області з цього питання і після офіційної відповіді прийняти остаточне рішення.
Людмила ВАСЮК. 

Comments are now closed for this entry