вчаться діти у гімназійному Євроклубі

Активісти клубу після одного із заходів.
“Україна-Європа – єдність”, ці слова, присутні на логотипі клубу, стали лейтмотивом його діяльності. Працюючи в ньому, учні і вчителі ідею європейської єдності пропагують і втілюють шляхом поширення знань про країни цієї частини світу, їх культурні і кращі суспільні цінності, а також стандарти життя, яким варто повчитися і перейняти нам – високий рівень культури поведінки, спілкування, споживання, гуманне ставлення до тварин та ін. Діти вчаться бути гарними людьми і, усвідомлюючи себе українцями, гідними європейцями. Але Євроклуб - це зовсім не беземоційна ідеологічна структура, це – фонтан ідей, цікаве й змістовне дозвілля, зустрічі, дієві акції та проекти, походи, поїздки, ігри, одним словом, те, що подобається молоді.
Засновано це об’єднання у навчальному закладі не так і давно – у листопаді минулого року, але на рахунку євроклубівців вже значна кількість корисних справ. Вони виступили організаторами шкільних “Тижня ввічливості” і “Тижня Європи”, постійно готують інформування до різних європейських свят, виховні години. Реалізований ними проект “Їжа здорового і щасливого підлітка”, в рамках якого гімназисти обмінювались рецептами смачних і корисних блюд, поширювали інформацію про необхідні дитячому організму продукти, багатьох спонукав переглянути своє ставлення до власного здоров’я. Під час організованих членами Євроклубу благодійних ярмарки та караоке вдалося зібрати суттєву суму коштів, яку передали на лікування одного із учнів гімназії. Налагоджено співпрацю клубу із Рівненською обласною зоозахисною федерацією “ФАС”. Яскраві враження у дітей залишили поїздка в Карпати, відвідування виставки карикатур.Є у євроклубівців і свої досягнення, задуми та мрії. У всеукраїнському конкурсі об’єднань цього профілю на кращий логотип серед відібраних 90 придуманий ними і оформлений при допомозі художника В. Голуба став у рейтингу дев’ятим. Нині члени клубу обдумують шляхи втілення екологічного проекту, до участі в якому прагнуть залучити громадськість міста. Їм дуже хотілося б встановити дієві контакти з Євроклубами, що існують у інших навчальних закладах, а ще – побувати в інших європейських країнах.

Педагоги-координатори Євроклубу Жанна Євгенівна ПАВЛУСЬ
та Ірина Володимирівна БУЦЬКА.
Клуб під керівництвом педагогів-координаторів Жанни Євгенівни Павлусь і Ірини Володимирівни Буцької, які започаткували цю справу і продовжують бути її натхненниками, об’єднав учнів різних класів, але працюють вони єдиною командою, поважаючи думку кожного. Євроклубівці допитливі й активні, їх діяльність помітна й цікава, а тому їм активно допомагають і дирекція навчального закладу, і вчителі-предметники, як от Т. М. Конюх, Л. М. Буцька, Т. О. Базан. Координатори завжди можуть покластися на своїх надійних помічників - президента клубу Катю Заховайко, його активістів Віку Козачук, Катю Вороніну, Юлю Гайдук, Олю Шимко, Віталія Кучерука та багатьох інших. Як зазначають діти, їм подобається працювати в Євроклубі, адже для них це можливість розширити знання, реалізувати здібності і ідеї, долучитися до корисних практичних справ, поспілкуватись, зрештою, подолати власну інертність і усвідомити свою значимість у суспільному житті.
Підготовка до заходів потребує часу та зусиль, бо доводиться звертатись до Інтернет-ресурсів, довідкової літератури, фантазувати, самостійно виконувати практичні завдання, але євроклубівці роблять все це із великим бажанням та захопленням. А позитивна ділова клубна атмосфера, наче магніт, притягує інших дітей. Тому нині серед гімназистів чимало тих, хто теж виявив бажання в новому сезоні працювати у Євроклубі, є такі й з інших шкіл. Тож поступово об’єднання “набирає обертів”.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора
та з архіву клубу.