Ось і завершилася вступна кампанія цього року. Комусь пощастило стати студентом вузу чи коледжу, а комусь потрібно з новими силами готуватися, аби наступного року знову взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні і ще раз випробувати свій шанс.
Про те, як проходило ЗНО-2010 в нашому районі, розповідає начальник відділу освіти РДА Валентина Миколаївна БОНДАРЧУК:


- Зовнішнє незалежне оцінювання проводиться в Україні третій рік, і ця базова новація стосується не тільки загальної середньої освіти. У районі створено Єдиний пункт реєстрації учасників тестування на базі Здолбунівського районного методичного кабінету.
Для участі у ЗНО-2010 зареєструвалися 495 випускників 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, вищих навчальних закладів І-ІІ ступенів акредитації та попередніх років, з них 349 - (79 %) випускники 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. У 2009 році у зовнішньому незалежному оцінюванні брали участь 88 % випускників.
З метою забезпечення якісної підготовки абітурієнтів до проходження зовнішнього незалежного оцінювання 13 та 20 березня 2010 року на базі Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 було проведене пробне тестування з 7-ми предметів, у якому взяли участь 45 осіб.
У проведенні зовнішнього незалежного оцінювання були задіяні 82 педагогічних працівників закладів освіти району, які пройшли навчання та перепідготовку, забезпечили безапеляційне проведення тестування випускників в аудиторіях, за що їм щира вдячність.
Особливістю ЗНО-2010 року стало й те, що його учасниками були вже випускники закладів освіти, і результати ЗНО зараховувалися тільки як вступні випробування.
Учні навчальних закладів району засвідчили високий рівень підготовки. Зокрема, випускниця Здолбунівської гімназії Катерина Кравчук за результатами тестування набрала 200 балів з української мови та літератури.
Районний відділ освіти поки що не володіє інформацією про результати ЗНО-2010 року, але їх обов’язково буде проаналізовано і з ними ознайомлять керівників закладів освіти.
Закликаю педагогічні колективи району продовжити роз’яснювальну роботу з випускниками та їх батьками щодо подальшого впровадження моделі незалежного зовнішнього оцінювання та умов його проведення. При цьому не забуваймо за інші навчальні предмети та державну підсумкову атестацію.

Comments are now closed for this entry