Цього року добре знаній у нашій області та за її межами Здолбунівській гімназії виповнюється 75 років з часу заснування. Невеличка школа, зведена чеською громадою у 1917 р., вже у 1935 була перебудована у сучасне, на той час, триповерхове приміщення, зовнішній вигляд якого з роками змінювався, але початкові обриси фасаду школи збереглися до наших днів.
За весь час свого існування, спочатку чеська, а з другої половини минулого століття – радянська, школа лише набувала популярності, тому постійно добудовувалися то нові кабінети, то виробничі майстерні. Наступні суттєві зміни відбулися в дев’яностих роках, коли у 1992 році школа стала українською, а у 1995 була реорганізована у гуманітарну гімназію з поглибленим вивченням іноземних мов № 2.
На кожному етапі свого розвитку Здолбунівська гімназія прагнула до постійного вдосконалення, це було головною метою педагогічного колективу закладу. Перейняв ці славні традиції і теперішній директор Іван Гурійович Гнатюк. Завдяки вдалому керівництву гімназія стала престижним навчальним закладом, в якому працює висококваліфікований вчительський колектив, що передає учням не тільки знання, а й безцінний життєвий досвід. Варто відзначити і відданість вчителів, з якою вони виконують свою нелегку працю.
Сьогодні Здолбунівська гімназія надає міцний фундамент для подальшого здобуття вищої освіти. Тут є всі умови для вивчення іноземних мов на високому рівні, особливо англійської, якою випускники, добре навчаючись, володіють вільно.
Поряд з навчанням, учні школи надають важливого значення участі у суспільному житті гімназії. Так, зовсім недавно тут проходили такі заходи, як “Благодійний ярмарок ” та “Караоке на гімназійному майдані ”, кошти з яких були спрямовані на допомогу хворій дитині. Під час заходу “Екомода” учні демонстрували свій дизайнерський хист, поєднаний із популяризацією збереження довкілля.
Вихованці закладу регулярно займають призові місця на районних та обласних олімпіадах з різних предметів, нерідко досягають успіхів і у всеукраїнських етапах олімпіад. Осторонь спортивних змагань гімназія також не стоїть – є тут і свої чемпіони, які можуть поконкурувати навіть з професійними спортсменами.
Методика навчання у закладі спрямована на формування особистості з власною думкою щодо будь-якої події чи ситуації, особистості, яка любить свою Батьківщину, рідну мову, культуру.
Здолбунівська гімназія співпрацює з багатьма вищими навчальними закладами, зокрема з Національним університетом “Острозька академія ”, Міжнародним економіко-гуманітарним університетом, Рівненським державним гуманітарним університетом та іншими. Цей навчальний заклад також має міжнародні зв’язки, зокрема з Латвійським християнським коледжем (Латвія), ліцеєм міста Рачьонж (Республіка Польща), та Корпусом Миру США в Україні.
Заглянувши в історію Здолбунівської гімназії, можна побажати їй в цей поважний ювілейний рік і надалі тримати поставлену “планку” та впевнено йти до нових звершень в галузі освіти.
З нагоди ювілею гімназії її керівництво вирішило запросити випускників цього закладу на урочисте святкування річниці, яке відбудеться 10 вересня 2010 року. Оргкомітет, який був створений задля належного проведення заходу, пропонує всім зацікавленим випускникам повідомити про своє бажання взяти у ньому участь, але не пізніше 20 серпня 2010 року.
Докладна інформація викладена на сайті гімназії.
Микола МІСЮРА.

Comments are now closed for this entry