Переможці обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт
МАН 2010 р. та їх наукові керівники.

Саме під таким гаслом працює наукове товариство Малої академії наук “PRO ET CONТRA” (“За і проти”) Здолбунівської гімназії. Свою діяльність воно розпочало у 2002 році. Тоді ж з’явились його назва і символіка. Учнівська молодь гімназії одразу ж позитивно сприйняла та підтримала цей проект.
На щотижневих заняттях юні науковці поглиблюють знання з навчальних предметів, в царині науки, вчаться мистецтву публічного виступу та такому вже забутому, але дуже важливому при написанні наукових робіт виду діяльності, як опрацювання джерел інформації у бібліотечних фондах області.


З кожним роком все помітнішою стає зацікавленість учнів науковою діяльністю, чому неабияк сприяє розуміння ними того, що вміння правильно оформляти наукову роботу, підбирати необхідну інформацію, систематизувати отримані результати дуже потрібне кожному студенту.
Щороку гімназисти досягають високих результатів, беручи участь у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН. Учні впевнено доводять, що мають відмінні знання не тільки з профільного предмету (іноземної мови), але й з інших, на перший погляд зовсім не сумісних з філологією.
Цього року гімназисти здобули 5 призових місць у районному етапі конкурсу. 15 учнів брали участь в обласному (В. Козачук, М. Ковальчук, О. Гарань, І. Очко, Ю. Гайдук, К. Заховайко, А. Коцюбинська, Г. Янковська, А. Карпенко, О. Зима, О. Горобюк, А. Кухтицька, Д. Парчевська,
О. Новицька, А. Ткачук). Юні науковці працювали у 4 відділеннях (філології та мистецтвознавства, історично-географічному, хімії і біології, комп’ютерних наук) та вибороли 7 призових місць.
Найчисельнішою в науковому товаристві гімназії є секція “Зарубіжна література”, в якій працюють учениці Д. Парчевська, А. Коцюбинська (вчитель І. Буцька), М. Ковальчук та В. Козачук (вчитель Т. Піскаєва). Дівчата вибороли 3 призових місця в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. До цього часу найвизначнішим досягненням гуртка залишається третє місце на ІІІ Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту, яке посіла А. Кравчук (вчитель
І. Андрощук).
Робота в секції “Мультимедійні системи, навчальні та ігрові програми” також вже впродовж декількох років результативна. Цього року призером став учень 10 класу А. Карпенко (вчитель
Ю. Михалко).
Високий рівень підготовки учнів з англійської мови засвідчує те, що учень 9 класу О. Гарань (вчитель Н. Гоменюк) виборов ІІ місце на обласному етапі конкурсу.
Учениця 9 класу К. Заховайко, з якою працює вчитель Л. Буцька, теж в обласному етапі конкурсу стала володаркою третього місця (секція ”Правознавство”).
Цього року дебютувала в секції “Літературна творчість” та отримала схвальні відгуки від рівненських поетів одинадцятикласниця А. Кухтицька. На високому рівні пройшов захист науково-дослідницької роботи учениці 10 класу Г. Янковської, котра вже другий рік поспіль досліджує історію становлення Свято-Успенської церкви, що колись стояла в нашому місті.
Вчителів, як старших колег молодих науковців, тішить те, що теперішні учні чітко розуміють потребу нашої молодої держави в розумних, цілеспрямованих та практичних учнях. Вони не просто говорять на уроках про майбутнє своєї країни, а вже працюють на нього. Саме з таких учнів виростуть справжні патріоти та громадяни.
Ми впевнені в подальших успіхах та досягненнях наших молодих науковців. Наснаги їм та успіхів у цій нелегкій, але дуже цікавій творчій справі.
Ірина БУЦЬКА,
учитель зарубіжної літератури та англійської мови,
керівник гуртка МАН Здолбунівської гімназії.

Comments are now closed for this entry