Заснована чехами у 1934 році, Здолбунівська гімназія сьогодні – загальноосвітній навчальний заклад з поглибленим вивченням іноземних мов, у якому навчаються понад 400 учнів міста та навколишніх сіл, працює 48 учителів, серед яких 26 спеціалістів вищої категорії, 20 учителів мають педагогічні звання "учитель-методист", "старший учитель". Головною метою діяльності гімназії є розвиток обдарованих та здібних дітей, а тому педагоги закладу докладають максимум зусиль для створення сприятливих умов для навчання талановитої, обдарованої молоді, залучення її до систематичної науково-дослідницької, пошукової роботи, працюють над розвитком природних здібностей і обдарованості, творчого мислення, самовдосконалення, формують у вихованців громадянську позицію, виховують почуття власної гідності, готовності до трудової діяльності, дбають про моральне та фізичне здоров’я кожної дитини.
Навчально-матеріальна база гімназії включає 18 навчальних кабінетів, спортивний зал, бібліотеку, їдальню, два сучасних комп‘ютерних класи (24 комп’ютери) з вільним доступом до мережі Інтернет.
Гімназія забезпечує поглиблене вивчення іноземних мов (англійська, німецька, французька, польська) за автентичними підручниками.
У гімназії діють учнівське наукове товариство "Pro et Contra", дитяча організація "Веселка", ансамбль естрадної пісні "Вишиванка", євроклуб "Еurosun", створений осередок міжнародної асоціації вчителів англійської мови TESOL.
Гімназія співпрацює з вищими навчальними закладами області та України, навчальними закладами Республіки Польща, Корпусом Миру США в Україні.
Працюючи над розв’язанням проблеми формування компетентнісного підходу до 12-річної освіти, вчительський та учнівський колективи гімназії досягають високих результатів. Учні гімназії беруть активну участь у різноманітних конкурсах, олімпіадах, спортивних змаганнях, впевнено здобуваючи перемоги. За останні 5 років вони здобули 196 призових місць у районних олімпіадах з базових дисциплін, 29 учнів стали переможцями обласного етапу олімпіад. Тепер уже випускниці навчального закладу Наталія Власюк та Ольга Бібко були призерами Всеукраїнських олімпіад з української та англійської мови. Вже цьогоріч гімназисти здобули 48 призових місць у районних олімпіадах з різних предметів. Переможцями районного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук у 2005-2009 роках стали 39 учнів, з них 23 перемогли на обласному рівні, а випускниця 2008 року Анастасія Кравчук стала призером Всеукраїнського конкурсу. Високих результатів гімназисти досягають і у Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика. Так, у минулому навчальному році Петро Приходько став переможцем всеукраїнського рівня, а нещодавно посів І місце в обласному етапі цього конкурсу та знову представлятиме область на змаганнях у Києві.
Отож, бажаємо юним
талантам Здолбунівської гімназії подальших успіхів у навчанні, самовдосконаленні, розвитку здібностей і талантів і, звичайно, перемог.
Лілія КАРПЕНКО,
заступник директора Здолбунівської гімназії.
Фото Євгена ШИЛАНА.


Comments are now closed for this entry