повертались заступники директорів з навчально-виховної роботи ЗНЗ з районного семінару, що 10 березня відбувся для них у Спасівській ЗОШ І-ІІІ ст.

 

 

Хліб-сіль Н. О. Глущук вручає Л. А. Коломис. 

     Розвиток життєвої компетентності особистості вчителя та учня шляхом впровадження інноваційних освітніх технологій у навчально-виховний процес - завдання, над виконанням якого нині працюють освітяни району. Тож і тема для семінару заступників директорів загальноосвітніх закладів з навчально-виховної роботи - “Впровадження інноваційних технологій в навчально-виховному процесі” - через свою актуальність обрана була не випадково. Дорога завучів пролягла у Спасів, адже педагоги Спасівської ЗОШ І-ІІІ ст. вже мають певні напрацювання у цій діяльності. В навчально-виховному процесі ними широко використовуються не лише новітні інформаційні, комп‘ютерні, технології, а й елементи інтерактивного, особистісно зорієнтованого, розвивального навчання, інтегровані й комбіновані уроки, система диференційованих завдань проблемно-пошукового характеру та ін. Під час семінару вчителі залюбки ділились власним досвідом з колегами, продемонстрували поєднання теорії і практики впровадження інноваційних технологій.

 

 На уроці у молодших школярів. 

 

     Гостей зустрічали хлібом-сіллю та щирою українською піснею. Чимало цікавого дізнались вони із підготовленої для них учнями візитки села та мультимедійної - школи. Наприклад, те, що засновано Спасівську ЗОШ було у 1972 році і до 1978 р. вона була восьмирічкою, що зараз там трудяться 24 педагоги, 2 з них присвоєно звання “старший вчитель”, 7 мають вищу кваліфікаційну категорію, 9 - першу і 8 - категорію “спеціаліст”. У закладі навчається 156 учнів. До їх послуг 13 прекрасно обладнаних навчальних кабінетів, комп‘ютерний зал, майстерня, спортзал та їдальня. Творчі здібності діти можуть розвивати у шкільних гуртках - драматичному, комп‘ютерному, юннатів, “Олімпієць” та ін.
     Вчителі Спасівської ЗОШ І-ІІІ ст. прагнуть зробити свою школу найліпшою, школою без поразок, яку б діти закінчували, усвідомлюючи свої таланти й здібності, свій інтелектуальний рівень, могли стати тими, ким вони хочуть. У тому, що застосування інноваційних технологій у навчально-виховному процесі, безперечно, сприяє виконанню цього завдання, учасники семінару мали змогу переконатися під час відвідування відкритих уроків. Вони побували на уроках з основ правознавства “Сімейне право в Україні” у 9 класі, який провела Валентина Миколаївна Гаврилюк, географії “Загальний огляд країн Азії” у 10 класі, проведеному Ольгою Володимирівною Воробель, геометрії “Значення синуса, тангенса і котангенса для кутів 30, 45, 60 градусів” у 8 класі, продемонстрованому Леонідом Васильовичем Котяєм. Робота учнів в парах і в групах, диференціювання завдань, робота з комп‘ютерами, використання методів мікрофона і асоціацій спонукали дітей мислити та самостійно робити висновки, творчо підходити до виконання поставлених завдань.

 

 

 З учнями працює Л. В. Котяй. 


     - Урок зарубіжної літератури в 11 класі ми побачили у формі театру поезії "Свіча горіла на столі, свіча горіла" (російська поезія ХХ ст.). Діти готували міні-проекти про поетів, самостійно визначали, у чому трагізм долі кожного з них. На уроці звучали музика, поезія, романси. Ми відчули доторк до прекрасного. Побачили, як вчитель вміє надихнути учнів на сприйняття поетичних творів, розкрити, що таке поезія. Думаю, цей урок надовго лишить добрий слід у дитячих душах, - поділилась враженнями заступник директора з НВР Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ст. 
Л. А. Махлюк після уроку Валентини Степанівни Котяй.
     У Спасівській ЗОШ обладнано чудову народознавчу світлицю. Саме там відбувся інтегрований урок для молодших школярів “Твоя країна - Україна”, який вели Ольга Василівна Овдіюк, Ольга Василівна Криницька і Валентина Олександрівна Бандюк. Його, окрім завучів, відвідала і колишня працівниця школи, вчителька цих педагогів Катерина Юхимівна Пашинська. Ось, як вона охарактеризувала побачене:
     - Я 30 років пропрацювала тут вчителем молодших класів. Сьогоднішній урок мені сподобався, він дуже відрізняється від колишніх. Відзначу титанічну працю своїх учениць над організацією заняття, впевнена, що їх колеги візьмуть з нього щось корисне. Я задоволена, що наші вчителі дають дітям те, що зараз потрібно, на сучасному рівні, працюють по-новому.  
В ході семінару завучі ознайомились також із методичним кабінетом школи, яким опікується заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель вищої категорії, старший вчитель Людмила Антонівна Коломис. Нею зібрано величезну кількість різноманітних методичних матеріалів на допомогу вчителям-предметникам, оформлено виставки з досвіду роботи кращих педагогів школи і їх молодих колег, папки із семінарських занять для вчителів. 

 

 

Урок правознавства веде В. М. Гаврилюк. 

 

     На посаді завуча Людмила Антонівна плідно працює вже 22 роки, в педагогіці - 38. За цей час прийшов досвід і усвідомлення, що школа - справа її життя. Свою любов до нелегкої педагогічної праці Людмила Антонівна передала і своїм дітям, які теж обрали цей шлях у житті. У школі її знають як інціативну, працьовиту, мужню людину, яка завжди дасть слушну пораду, поділиться досвідом, за це й поважають. До речі, її колеги для учасників семінару продемонстрували медіа-презентацію свого завуча.
     Свого часу Людмила Антонівна Коломис вивчала технологію особистісно зорієнтованого навчання, опрацьовує й інші інновації. До семінару вона підготувала грунтовну медіа-презентацію “Впровадження інноваційних технологій в навчально-виховному процесі” із визначенням поняття “інновація”, класифікацією педагогічних нововведень, їх загальними характеристиками, аналізом позитивних і негативних сторін, структурою уроків за цими технологіями, алгоритмом впровадження інновацій. Кожен з учасників отримав і папку з цими матеріалами.  
     Важливу частину теоретичного, методичного багажу, педагоги району почерпнули з доповіді завідуючої районним методичним кабінетом відділу освіти РДА Наталії Олександрівни Глущук, в якій йшлося про застосування інноваційних технологій в узагальненні і поширенні передового педагогічного досвіду, порядок створення шкільних медіатек, вимоги до електронних носіїв та ін.
Але захід був насиченим не лише інформаційно. Його учасники змогли частково ознайомитись і з виховною роботою у Спасівській ЗОШ. Зокрема стали глядачами концертної програми, підготовленої учнями і вчителями до 195-ї річниці Т. Г. Шевченка, переглянули виставку дитячих малюнків за творами поета і стіннівок про великого Кобзаря, а також виставку літератури, оформлену працівниками сільської публічно-шкільної бібліотеки Галиною Кушнірук і Вірою Козяр. Приємними були і відвідини шкільного музею рідного села.  
     До речі, минулої п‘ятниці у Спасівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся районний семінар для заступників директорів ЗНЗ з виховної роботи. За словами його учасників, спасівські вчителі й учні і цього разу були на висоті.
Ольга ЯКУБЧИК. 
Фото автора.

Comments are now closed for this entry