У випускників цього тижня розпочалася найгарячіша пора. Адже 3 червня в державі стартувало незалежне тестування, яке є перепусткою до навчання у вищих навчальних закладах.
У Рівненській області діє 132 пункти проходження тестування на базі 33 навчальних закладів. Усього для проходження оцінювання у 2014 році зареєструвалося 8959 учнів. Школярі складають зовнішнє незалежне тестування з 12 предметів на вибір.
Перший тест ЗНО - з іноземної мови - відбувся згідно з розкладом. Усього у першому етапі незалежного оцінювання на Рівненщині взяли участь близько 1600 осіб.
Як повідомили у відділі освіти Здолбунівської РДА, всього в районі зареєстровано 299 учасників тестування. На пешому етапі ЗНО на Здолбунівщині порушень не зафіксовано. Ну а самі випускники кажуть, що очікували складніших завдань з іноземної мови, тому надалі налаштовані «по-бойовому».


Тим часом у правилах вступу до ВНЗ у 2014 році також відбулися деякі зміни. Зокрема вищі навчальні заклади розпочнуть цьогоріч прийом документів від абітурієнтів на 10 днів пізніше. Зовнішнє незалежне тестування закінчується вже 27 червня, проте вступники подаватимуть документи з 11 липня до 1 серпня (на спеціальності, де немає творчого конкурсу) та до 24 липня (на ті, де конкурс є). Зарахування тих, хто вступив на бюджетну форму навчання, університети мають провести 10 серпня, а на платну форму студентів зараховуватимуть до 18 серпня.
Світлана ЧЕПУРІНА,
студентка РДГУ.

Comments are now closed for this entry