Лілія Євгенівна Карпенко та Ольга Бібко. 

     Заступнику директора з навчально-методичної роботи Здолбунівської гімназії, викладачу англійської мови Лілії Євгенівні Карпенко та її учениці, одинадцятикласниці Ользі Бібко, початок 2009-го без сумніву запам‘ятається, адже означився престижними перемогами. Лілія Євгенівна виборола І місце в районному етапі Всеукраїнського конкурсу “Вчитель року” і стала лауреатом обласного. А Ольга завоювала ІІІ місце на республіканському етапі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови. Перемоги ці тим більш приємні, бо не дались легко. Вони - результат багаторічної наполегливої праці та вдалого співробітництва досвідченого педагога і талановитої учениці. 

     І Лілія Євгенівна, і Ольга - особистості яскраві. Різні за вдачею, але схожі своєю наполегливістю у досягненні мети, бажанням і здатністю не зупинятися на досягнутому, постійним прагненням відкривати і пізнавати щось нове і вдосконалюватись. 
     Ольга - дівчина багатогранна, здібна, активна, високоерудована, впевнена у собі. Високі досягнення має не лише у вивченні англійської мови, а й рідної - української (була переможницею в конкурсі ім. П. Яцика, цього року перемогла в обласній олімпіаді), з багатьох інших предметів. Працює у секції історії МАН, обожнює техніку та захоплюється фізикою. Мріє побувати у Норвегії, а, можливо, колись і працювати там. 
     Участь у республіканській олімпіаді з іноземної мови Ольга брала втретє, а от в число призерів - десятку кращих знавців англійської серед школярів України ввійшла вперше, хоча у десятому класі до призового рейтингу залишалось всього 0,5 бала.  
     - Я дуже рада успіху своєї учениці. Вважаю, що лише поєднання зусиль вчителя та учня і удачі дає хороший результат. Зусилля вчителя й учня у нас були завжди, а от удача посміхнулась нам вперше, - наголошує Лілія Євгенівна. Значною мірою Ольжина перемога - заслуга її вчительки, котра зуміла спрямувати співпрацю у потрібне русло.
     21 рік спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист Л. Є. Карпенко трудиться на педагогічній ниві, в одному загальноосвітньому закладі. На роботу в гімназію вона прийшла у 
1989-у, одразу після закінчення Рівненського педагогічного інституту.  
     Лілія Євгенівна старається кожен урок зробити цікавим для учнів, на практиці застосовує педагогічні новації. Вона самостійно оволоділа навичками роботи з ПК, отож тепер комп‘ютер - її вірний помічник під час підготовки до уроків і на заняттях. 
     Найбільшим особистим здобутком Лілія Євгенівна вважає своїх учнів. Серед них є чимало призерів районних та обласних олімпіад і тих, хто обрав іноземну філологію своїм фахом, а одна з них, Христина Януль, уже стала колегою по гімназії. “Це приємно, бо для мене є свідченням того, що вдалося і прищепити дітям любов до предмету, і знання їм належні дати”, - зазначає педагог. 
     Участь у конкурсі “Вчитель року” Лілія Євгенівна брала вдруге (у 1996-1997 н. р. вона посіла ІІ місце в районному етапі). Цьогоріч, щоб стати лауреатом обласного, достойно пройшла всі 3 його непрості тури. Документальний, тестовий і практичний. Всі вони вимагали колосальних зусиль з боку вчителя, знань і умінь, нервового напруження, але саме такою, на думку Лілії Євгенівни, є і щоденна праця педагога.
     Нині і вчителька, і її учениця мають нові задуми. Лілія Євгенівна планує ще раз спробувати власні сили у міжнародній програмі обміну вчителів (в попередній була півфіналістом). У Олі попереду відповідальна пора - ЗНО і вступ до вузу. Дівчина мріє, щоб у її спеціальності “суміщались міжнародні відносини і технічні предмети”. Побажаймо ж їм, щоб успіх їх супроводжував і надалі.
Ольга ЯКУБЧИК. 
Фото автора.
 


 

Comments are now closed for this entry