Велику небезпеку для оточуючих створюють виробництво, зберігання, перевезення паливно-мастильних матеріалів, кисню, газу метану та пропану, радіоактивних речовин, які класифікуються як небезпечні вантажі. При перевезенні цих вантажів необхідне суворе виконання інструкції щодо безпечного транспортування їх автомобільним транспортом.      Однак випадки порушення автоперевізниками порядку перевезення небезпечних вантажів та руху великогабаритних та великовагових транспортних засобів далеко не поодинокі. Заощаджуючи кошти на укомплектуванні транспортних засобів, що здійснюють такі перевезення, відповідними розпізнавальними знаками та додатковим обладнанням, навчанні водіїв, деякі підприємства і організації, ризикуючи життям та здоров’ям водіїв, громадян , навколишнього середовища, здійснюють перевезення небезпечних вантажів без відповідних дозволів та узгоджень з ДАІ, що призводить до скоєння резонансних дорожньо-транспортних пригод, в яких травмуються люди, завдаються значні матеріальні збитки державі та шкода навколишньому середовищу.
     Яких же основних вимог потрібно дотримуватись? По-перше, вантаж слід перевозити спеціальним транспортом або транспортними засобами, обладнаними для цих перевезень. По-друге, обов'язково треба визначити маршрут руху за погодженням з державтоінспекцією, а водії повинні пройти спеціальну підготовку й мати відповідні документи, стаж роботи не менше трьох років, пройти медичний огляд. А транспортний засіб повинен проходити техогляд двічі на рік.
     З метою виявлення порушень в перевезенні небезпечних вантажів в Здолбунівському районі проводяться рейди-перевірки під назвою "Небезпечний вантаж" на лінії та в організаціях, які здійснюють такі перевезення. Винні будуть притягнуті до суворої дисциплінарної відповідальності.
     Шановні керівники автогосподарств та водії! При перевезенні небезпечних вантажів дотримуйтесь вимог інструкцій та правил перевезення небезпечних вантажів. Цим ми збережемо навколишнє середовище, життя та здоров’я людей.
Олександр СІСТУК,
державтоінспектор ВДАІ з обслуговування 
адмінтериторії Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry