На виконання вимог Законів України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”, “Про пожежну безпеку”, “Положення про Державну пожежну охорону”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1994 року № 508 “Про заходи щодо виконання Закону України “Про пожежну безпеку”, “Порядку видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2001 року № 150 (зі змінами) та наказу МНС України від 11 травня 2006 року № 278 “Про затвердження Інструкції з організації роботи органів державного пожежного нагляду з питань видачі дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень”, та з метою розмежування повноважень територіального та місцевих органів державного пожежного нагляду Рівненської області щодо видачі дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень затверджено перелік об’єктів, дозвіл на початок роботи та оренду приміщень яких видається територіальним органом державного пожежного нагляду в Рівненській області.
Перелік об’єктів, дозвіл на початок роботи та оренду приміщень яких видається територіальним органом державного пожежного нагляду в Рівненській області
1. Громадські будинки та споруди, зазначені в додатку “А” до ДБН В. 2.2-9-99 загальною площею більше 800 квадратних метрів та висотою три поверхи і більше -незалежно від площі (за виключенням об’єктів, дозвіл на початок роботи та оренду приміщень яких видається центральним органом державного пожежного нагляду).
2. Банківські відділи та філії (при наявності сховища цінностей та серверної).
3. Будівлі виробничого та складського призначення: з категоріями виробництва “А” і “Б” - незалежно від площі, з категорією виробництва “В” - площею 1000 та більше метрів квадратних, з категоріями виробництв “Г” і “Д” - площею більше 2000 метрів квадратних; всіх зазначених вище категорій виробництв в будівлях висотою два поверхи і вище - незалежно від площі (за виключенням об’єктів, дозвіл на початок роботи та оренду приміщень яких видається центральним органом державного пожежного нагляду),
4. Автозаправні та газонаповнювальні станції, склади паливно-мастильних матеріалів -незалежно від технічних характеристик (за виключенням об’єктів, дозвіл на початок роботи та оренду приміщень яких видається центральним органом державного пожежного нагляду).

Перелік критеріїв визначення об’єктів, дозвіл на початок роботи та оренду приміщень яких видається та введення в експлуатацію яких здійснюється центральним органом державного
пожежного нагляду

1. Атомні, теплові, гідро- та гідроакумулюючі електростанції, об’єкти їх життєзабезпечення та оренда приміщень, технологічних установок і обладнання на них.
2. П’ятизіркові готелі та готельні комплекси.
3. Театри, кіноконцертні зали, центри культури та дозвілля, клуби та танцювальні зали на 800 місць і більше.
4. Підземні комплекси торговельного та іншого призначення загальною площею 5000 м2 і більше та (або) площею торговельного залу 3500 і більше м2.
5. Торговельні, торговельно-розважальні комплекси і центри, виставкові центри, криті ринки, об’єкти громадського харчування загальною площею 50000 м2 і більше.
6. Лікувальні заклади, санаторії, пансіонати, будинки відпочинку, профілакторії та інші заклади для відпочинку й оздоровлення загальною кількістю перебування 1000 осіб і більше.
7. Склади газу, газоконденсату, скрапленого газу, нафти та нафтопродуктів 1 та 2 категорій та газонафтоперекачувальні станції.
8. Склади та бази пожежовибухонебезпечних матеріалів загальною площею 20000 м2 та більше.
9. Міжнародні вокзали (аеропорти, морські, річні, залізничні та інші).
10. Особливоважливі об’єкти, будівництво яких затверджується Кабінетом Міністрів України.
11. Об’єкти, що будуються, як виняток, за іноземною ліцензією, якщо таке передбачено міжнародною угодою або умовами проведення міжнародного конкурсу, незалежно від джерел інвестицій та порядку затвердження документації.
12. Об’єкти, які будуються із залученням іноземних кредитів або інвестицій під гарантії Кабінету Міністрів України.
13. Об’єкти, на які не встановлені норми і правила, та об’єкти, що будуються з обгрунтованими відхиленнями від обов’язкових вимог нормативних документів.
14. Вибухопожежонебезпечні об’єкти, віднесені до категорій “А” і “Б” загальною площею 5000 м2, об’єкти, на яких зберігаються, використовуються та обертаються у виробничому процесі радіаційно-, хімічно-, біологічно-, бактеріологічнонебезпечні речовини і матеріали, площею 3500 м2 і більше.
15. Об’єкти, будівлі та приміщення, які призначені для виробництва, зберігання та утилізації боєприпасів, вибухових речовин, засобів.
16. Бібліотеки, книгосховища, архіви незалежно від відомчої належності та форми власності з фондом зберігання від 2 млн. примірників.
17. Музеї, пам’ятники архітектурного мистецтва та історії державного значення.
18. Окремо розташовані будівлі наземних та підземних гаражів (автостоянок) загальною площею 10000 м2 та більше.
На інші об’єкти, які не ввійшли у вище визначені переліки, дозвіл на початок роботи видає відділення з питань наглядово-профілактичної діяльності району, на якому розміщено об’єкт.
Віталій ОНІЩУК,
начальник Здолбунівського
РВ ГУ МНС.



Comments are now closed for this entry