З настанням жнивного періоду збільшилась кількість пожеж через неконтрольоване випалювання сухої трави і пожнивних залишків, необережне поводження з вогнем та порушень правил експлуатації зернозбиральної техніки, що в свою чергу призводило до розповсюдження полум’я на сусідні хлібні масиви, лісові насадження, торфовища, відключень ліній електропередач.
Зернозбиральна кампанія у більшості регіонів України лише розпочалась, а кількість пожеж на хлібних масивах вже перевищила минулорічні показники, 19 пожеж сталося у місцях збирання та 3 - в місцях зберігання та заготівлі грубих кормів. Вогнем знищено 456 га зернових, чим завдано матеріальних збитків на суму близько 675 тис. грн.
Так, 3 липня ц. р. при проведенні ремонтно-відновлювальних робіт працівниками Горностаївського РЕЗіЕМ Херсонської області виникло коротке замикання електропроводу ЛЕП з подальшим займанням стерні і перенесенням вогню на паї, засіяні озимим ячменем. Внаслідок пожежі було знищено 36 га озимого ячменю.
18 липня у с. Правдине Білозірського району Херсонської області на пшеничному полі фермерського господарства “Таврія” та ТОВ “Єврофокс” загальною площею 180 га через технічну несправність комбайна виникла пожежа, внаслідок якої вогонь знищив близько 76 га пшениці.
19 липня поблизу с. Цапівка Золочівського району Харківської області на полі ТОВ “Сінтад-Агротрейд” через необережне поводження з вогнем під час випалювання стерні виникла пожежа, внаслідок якої було знищено 9 га пшениці.
Близько 20 га пшениці та 9 га ячменю того ж дня вогонь знищив на полі ПП “Дон”, ТОВ “Білоцерківське” та “Вікторія” поблизу с. Новодмитрівка Новобузького району Миколаївської області. Причиною займання стало необережне поводження з вогнем пастухів, які випасали худобу на стерні.
Шановні громадяни, щоб не палали хлібні ниви і не нищились плоди важкої селянської праці, дотримуйтесь під час збору врожаю правил пожежної безпеки та експлуатації зернозбиральної техніки! Жителів району, сільгоспвиробників прошу взяти до уваги і те, що, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю; рослинності або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього середовища або порушення умов такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.
Віталій ОНІЩУК,
начальник Здолбунівського
РВ ГУ МНС України в Рівненській області.