З приходом теплої пори стають справжнім лихом пожежі від загоряння сухої трави, сміття та поживних решток, адже на сонці торішні залишки рослинності швидко висихають і легко спалахують від необережно кинутого сірника або недопалка. Крім того, люди спалюють на присадибних ділянках, сільгоспугіддях суху траву, стерню, листя та сміття. В результаті вогонь палає на полях, луках, вздовж залізничних колій та автошляхів, створюючи аварійні ситуації на дорогах та завдаючи довкіллю значних втрат. Інколи від випалювання сухої трави спалахують господарські споруди, що також спричиняє матеріальні збитки.


За даними Здолбунівського РВ Управління Держтехногенбезпеки, саме з цих причин у районі виникло вже 17 пожеж, пошкоджено 7 господарських споруд, знищено 1 дачний будинок, вигоріло 25 га сухої рослинності на відкритій території.
Здолбунівський РВ Управління Держтехногенбезпеки закликає жителів району дотримуватись правил пожежної безпеки.
Не спалюйте траву в суху та вітряну погоду. Залишаючи ліс після відпочинку, залийте вогонь водою. Пам’ятайте: навіть кинуті випадково сірник чи недопалок можуть призвести до великої пожежі.
Ярослав СТРІЛЕЦЬКИЙ,
 інспектор Здолбунівського РВ УДІТБ, 
лейтенант служби цивільного захисту.

Comments are now closed for this entry