Триває спекотне літо. Відтак усе більше людей вирушають на відпочинок до лісу, аби сховатися від гарячого сонця у тамтешній прохолоді. Зазвичай під час відпочинку в лісі розводять багаття, які без належного нагляду можуть призвести до пожеж, що, в свою чергу, завдає значної шкоди лісу та довкіллю в цілому. Ненароком кинутий на землю сірник у посушливу погоду може стати причиною знищення лісових масивів, які вирощували десятиліттями. Такі дії завдають збитків не тільки флорі, а й фауні. Адже під час лісових пожеж гинуть і звірі та птахи.
Щоб запобігти виникненню лісових пожеж, Здолбунівський РС ГУ ДСНС звертається до жителів та гостей району з проханням під час відпочинку дотримуватись елементарних вимог пожежної безпеки:
- розводячи вогонь у лісі, місце для нього обкопати або обкласти камінням;
- не залишати вогонь без нагляду;
- покидаючи місце відпочинку, залити вогнище водою або засипати піском;
- намагатися не палити в лісі, не кидати недопалків на землю, адже сухі трава й листя спалахують миттєво;
- не залишати після себе скляних пляшок чи друзок скла, які, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи.
Громадяни! Будьте обачними та обережними, щоб відпочинок в лісі був приємним для вас і для тих, хто прийде туди після вас. Бережіть природні багатства, не дозволяйте нищити народне надбання. Пам’ятайте: пожежу легше попередити, аніж погасити!
Ярослав СТРІЛЕЦЬКИЙ,
провідний інспектор
Здолбунівського РС ГУ ДСНС, старший лейтенант служби цивільного захисту.

Comments are now closed for this entry