З настанням лютих морозів жителі області максимально застосовують прилади пічного опалення. І, на жаль, через порушення правил пожежної безпеки при їх експлуатації часто виникають пожежі. Особливе занепокоєння викликають люди похилого віку, самотні пенсіонери та інваліди. Саме у їх помешканнях пожежі стаються найчастіше, адже утримання цього виду опалення в належному стані - дуже копітка, нелегка справа.
З початку року в області виникло 109 пожеж, 47% з яких сталося через порушення громадянами правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Лише за одну добу (31 січня 2012 р.) з цієї причини на Рівненщині спалахнуло 9 пожеж. У Здолбунівському районі з початку цього року сталося 7 пожеж (за аналогічний період минулого року - 5).
Попередження виникнення пожеж від пічного опалення в житловому секторі - важливе завдання співробітників Здолбунівського РВ Управління Держтехногенбезпеки області.
Шановні громадяни! Зверніть особливу увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час влаштування печей та їх експлуатації.
Займання найчастіше трапляються через перегрівання печей, появу тріщин у кам’яній кладці, а також у результаті застосування для розтоплювання горючих і легкозаймистих рідин, випадання з топки жарин. Щоб запобігти виникненню пожеж в опалювальний сезон, при користуванні пічним опаленням необхідно дотримуватися наступних правил: перед початком, а також упродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі; біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м; усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, мають бути заштукатурені й побілені; золу та шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою і виносити в спеціально відведені місця. Не можна висипати золу й шлак поблизу будівель.
Під час використання пічного опалення забороняється: залишати розтоплені печі без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям; користуватися печами, які мають тріщини; розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором; зберігати непогашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці; сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали; застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини; використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топки; палити печі при відкритих дверцятах топки; закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо; зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.
Пам’ятайте! Лише виконання цих простих, але вкрай необхідних заходів, допоможе зберегти ваші житло та, найголовніше, життя! Будьте пильні, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, а також навчайте цьому своїх дітей змалку.
Валерій ДРОЗДЮК,
начальник Здолбунівського районного відділу
Управління Держтехногенбезпеки у Рівненській області.

Comments are now closed for this entry