У відповідності до доручення першого заступника голови Рівненської облдержадміністрації А. О. Юхименка від 17.03.2011 року голів сільських рад зобов’язано детальніше проводити навчання населення правилам пожежної безпеки в побуті, особливу увагу звертати на експлуатацію пічного опалення та стан димоходів. У сільських радах, ЖКП повинні бути в наявності відповідні рішення “Про проведення навчання населення правилам пожежної безпеки”, призначенні відповідні особи, які відповідають за проведення цього навчання, виділені приміщення, забезпечені відповідною наочною агітацією. Однак, як свідчать перевірки, у деяких сільських радах Здолбунівського району приміщення для навчання населення відсутні, немає графіків навчання та журналів його обліку. Викликає занепокоєння стан навчання населення в Богдашівській сільській раді. Тут відсутній графік навчання населення правилам пожежної безпеки, журнал обліку навчання ведеться абияк. В інших сільських радах інструктори не мають достатньо навчальних та ілюстративних матеріалів, приміщення не забезпечені наочною протипожежною агітацією в достатній кількості.
В державі з початку 2011 року зафіксовано понад 31,7 тисяч пожеж, що на 10% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Лише прямі матеріальні збитки від них зросли на 50 % та перевищили 492 мільйони гривень. Загалом матеріальні втрати від пожеж склали 1 млрд. 522 млн. гривень. Було знищено або пошкоджено вогнем 12,5 тисячі будинків, це на 400 будинків більше, ніж у минулому році.
Серед основних причин пожеж майже 60% складає необережне поводження з вогнем, 19,7% - порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок.
Викликає занепокоєння і загибель людей під час пожеж. З початку року внаслідок пожеж загинуло 1605 громадян та 931 отримали травми різного ступеня. Якщо кількість випадків загибелі та травмування людей на пожежах збільшилась на 1 %, то число загиблих дітей зросло на 43 %.
Відбулося зростання на 9 % кількості пожеж на території житлового сектору. Взагалі саме там виникла більша частина пожеж (79 %) та випадків загибелі людей на пожежах (99 %).
Значно збільшилась, а саме у 2,5 раза, кількість пожеж у місцях відкритого зберігання матеріалів, техніки та на відкритих територіях. З початку року зафіксовано 1955 таких випадків.
Зафіксовано збільшення кількості пожеж на транспортних засобах, яких в цьому році було 1452.
У Здолбунівському районі станом на 7.11.2011 року виникло 79 пожеж проти 35 за аналогічний період минулого року.
Здолбунівський районний відділ Управління Держтехногенбезпеки у Рівненській області нагадує громадянам елементарні правила пожежної безпеки, виконання яких допоможе уникнути матеріальних збитків від пожеж та зберегти своє життя і життя близьких вам людей:
- не допускайте використання для обігріву приміщень, несертифікованих та саморобних нагрівальних приладів та газових кухонних плит;
- відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м;
- дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення в будинках. Димоходи повинні бути поштукатурені та побілені. Біля них не повинні зберігатися горючі матеріали;
- не залишайте без нагляду у разі виходу з приміщень увімкненні в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо;
- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності;
- не допускайте застосування саморобних некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму;
- тримайте запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недосяжних для них місцях. Діти віком від двох років здатні самостійно їх запалити. Ніколи не заохочуйте та не дозволяйте дітям бавитися зі сірниками і запальничками та вважати їх іграшками;
- Не паліть у ліжку! Паління у ліжку - одна з головних причин смертельних випадків при пожежах в оселях!
Здолбунівський районний відділ Управління Держтехногенбезпеки звертається до голів сільських рад з проханням і вимогою забезпечити неухильне виконання доручення першого заступника голови Рівненської облдержадміністрації А. О. Юхименка від 17.03.2011 року та щомісячно звітувати про проведену роботу.
Громадяни! Пам’ятайте, дотримання елементарних правил пожежної безпеки - запорука збереження вашого та інших людських життів, значних матеріальних цінностей!
У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте в пожежно-рятувальну службу за номером 101!
Ярослав СТРІЛЕЦЬКИЙ,
інспектор
Здолбунівського РВ УДІТБ,
лейтенант служби
цивільного захисту.

Comments are now closed for this entry