Відповідальність за дотримання пожежних норм під час збирання врожаю несуть керівники агропідприємств, і саме до них застосовуються санкції у випадку виявлення порушень. Відповідальні особи та працівники, задіяні на пожежонебезпечних роботах, повинні пройти навчання з пожежно-технічного мінімуму. Відповідний інструктаж під розписку мають пройти усі працівники, службовці, зайняті на збиранні врожаю і заготівлі кормів. Осіб, які не пройшли його, до цих робіт не допускають.
Нагадуємо, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків Кодексом України про адміністративні правопорушення і Правилами пожежної безпеки в Україні передбачено адміністративну відповідальність. Згідно зі ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.
Шановні керівники сільгосппідприємств!
Вогонь - це руйнівна стихія! Здолбунівський РВ У МНС України в Рівненській області звертається до Вас з проханням негайно припинити спалювати стерню і знайти інші методи її прибирання! Дбайте про стан навколишнього середовища! Адже знищення стерні – це, водночас, винищення флори і фауни регіону. Агрономи стверджують: разом зі стернею вогонь знищує безцінну мікрофлору полів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки.
Прагнучи заощадити на збиранні стерні, ви не усвідомлюєте, що таким чином наражаєте на небезпеку не тільки себе, а й цілу громаду. Пам’ятайте, що над полями проходять лінії електромереж, і при раптовому пошкодженні їх це може завдати значних збитків енергетичному комплексу.
Крім того, не можна забувати й про те, що нещадне полум’я, особливо при сильному вітрі, швидко поширюється з одного поля на інше, а приборкати таку пожежу дуже складно. Нерідко ліквідовувати такі масштабні пожежі доводиться силами численних загонів рятувальних підрозділів.
Не забувайте про правила пожежної безпеки. Попередити вогонь простіше, аніж приборкати велику територію, охоплену червоною стихією. Вогонь легковажності не пробачає! Вогонь і все, що з ним пов’язане, при невмілому, недбалому поводженні з ним може завдати великого лиха, призвести до загибелі людей, значних матеріальних збитків, взагалі до катастрофи. Тому головне - дотримуватись правил безпеки. Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї.
Ярослав Стрілецький,
інспектор з нагляду у сфері пожежної безпеки
Здолбунівського РВ УМНС
України, лейтенант служби ЦЗ.

Comments are now closed for this entry