6 листопада 2009 року було прийнято Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про державний бюджет України на 2009 рік”, у зв‘язку з чим з 1.11.2009 р. встановлено розмір мінімальної заробітної плати в сумі 744 грн. Ці зміни розміру мінімальної заробітної плати стосуються іноземців, які звертаються з клопотаннями про набуття громадянства України, передусім громадян Росії. Законодавство нашої держави про громадянство України пов‘язує можливість подачі декларації про відмову від попереднього громадянства у разі, якщо вартість оформлення припинення іноземного громадянства перевищує половину розміру мінімальної заробітної плати, встановленого Законом України на момент, коли особа набула українське громадянство.
Відповідно до наказу Міністерства закордонних справ Російської Федерації від 4 лютого 2009 р. за № 1145 “Про затвердження тарифу консульських зборів Російської Федерації, які стягуються за межами території”, що набрав чинності з 3 квітня минулого року, за оформлення заяви про вихід з громадянства цієї держави сплачується консульський збір в розмірі 45 доларів США.
Отож, громадяни Росії, які набули громадянство України після 1.11.2009 р., не можуть отримати праспорт громадянина України, подавши декларацію про відмову від попереднього громадянства. Зазначеній категорії громадян протягом 2 років з моменту набуття ними громадянства України необхідно оформити вихід з громадянства Російської Федерації через Генеральне консульство РФ у Львові (вул. К. Левицького, 95).
Віктор ТОМАШЕВСЬКИЙ,
начальник СГіРФО Здолбунівського
РВ УМВС, майор міліції.

Comments are now closed for this entry