Відповідно до ст. 51 Конституції України, ст. 150 СК України особи, наділені батьківськими обов’язками, зобов’язані утримувати дитину до її повноліття, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний та моральний розвиток, створювати умови, необхідні для її всебічного розвитку. Але Ірина Панасюк - матір трьох малолітніх дітей, що засвідчують відповідні свідоцтва про народження, зловживаючи спиртними напоями і ніде не працюючи, повністю самоусунулась від виконання батьківських обов’язків щодо догляду за своїми дітьми.


Відповідно до ст. 6 Закону України “Про охорону дитинства”, кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.
І. В. Панасюк впродовж 2010 року та січня 2011 року отримала державну допомогу як одинока матір та державну допомогу малозабезпеченій сім’ї в сумі 10495 грн. Маючи можливість утримувати своїх малолітніх дітей відповідно до віку та стану здоров’я, І. В. Панасюк не забезпечила їх засобами для існування - якісним харчуванням і одягом у необхідній кількості, не піклувалась про стан здоров’я останніх, не вживала заходів з надання дітям своєчасної медичної допомоги.
19.01.2011 р. службою у справах дітей Здолбунівської РДА, органом опіки та піклування при виконкомі Будеразької сільської ради та відділом кримінальної міліції у справах дітей Здолбунівського РВ УМВС України в області у зв’язку із загрозою для життя та здоров’я дітей їх у матері було вилучено та влаштовано до дитячого притулку облдержадміністрації.
Згідно з висновками комісійних судово-медичних експертиз № 51/31-11 від 12.04.2011 р., № 50/33-11 від 12.04.2011 р., № 49/32-11 від 12.04.2011 р., у всіх трьох дітей виявлено ряд захворювань та паталогічних станів. Захворювання ці є набутими, виникли та загострилися внаслідок впливу негативних факторів на організм дітей при неналежному за ними догляді, а саме через недостатнє і неповноціне харчування, переохолодження тіла через незабезпеченість теплим одягом, недотримання правил гігієни, залишення без догляду. За умови несвоєчасного надання або ненадання медичної допомоги та подальшого неналежного відношення батьків наслідком цих факторів може стати загроза життю дітей.
24.01.2012 р. вироком Здолбунівського суду І. В. Панасюк визнано винною за ст.166 КК України та призначено їй покарання у вигляді 2 років позбавлення волі.
Дорослим варто пам’ятати, що відповідно до ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право та зобов’язані виховувати дитину, піклуватись про її здоров’я, фізичний, духовний, моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати до самостійного життя та праці.
Олександр ПРИШКО,
старший помічник прокурора
Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry